• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 4(96)/2015

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  Lakiernictwo Proszkowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.07.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 2 z 3


  Największy udział w rynku: farby architektoniczne


  W warunkach segmentacji rynku poprzez zastosowania u użytkowników końcowych, największy udział w rynku ma sektor farb architektonicznych/dekoracyjnych z 62% udziału w całym rynku w tym regionie. W związku z technologiczną poprawą jakości wykonania, przewiduje się w ciągu najbliższych pięciu lat wzrost ilości podłoży kompatybilnych z farbami proszkowymi i przyjaznymi środowisku nastąpi najszybciej wśród wymienionych technologii. Co więcej, wyroby na bazie wody nadal będą dominować w sektorze farb architektonicznych w krajach Europy Zachodniej. Szacuje się, że wyroby na bazie wody będą miały 65% udział w rynku tego regionu.

  Jednakże w segmentach wyrobów do przemysłowej obróbki powierzchni, takich jak segment farb ochronnych, podział segmentu na wyroby na bazie wody oraz wyroby na bazie rozpuszczalników jest w Europie Zachodniej mocno skierowany w kierunku powłok na bazie rozpuszczalników, których udział w rynku wynosi prawie 90%. Jednakże coraz częściej wspomina się o wyrobach o niskiej zawartości lotnych związków organicznych LZO, o takich cechach wydajności, które będą mogły zastąpić swoje odpowiedniki na bazie rozpuszczalnika. Na przykład, wyroby na bazie rozpuszczalników dla segmentu farb i lakierów ochronnych w Szwajcarii, Francji i Belgii mają aktualnie udział w rynku na poziomie około 80% i powoli są wypierane z rynku tych krajów przez wyroby na bazie wody.

  Trend farb wodnych w Europie Zachodniej zwiększył swój udział w rynku i stał się również bardziej widoczny w segmencie farb i lakierów do przemysłowej obróbki drewna z około 40% udziałem w rynku lakierów i farb. Segment lakierów i farb do przemysłowej obróbki drewna przeżywa największe zmiany uzależnione od kraju i popytu na wyroby na bazie wody lub na bazie rozpuszczalników. Udział w rynku wyrobów na bazie rozpuszczalników lub wody może się prawie podwoić lub zmniejszyć o połowę, w zależności od kraju oraz preferencji danego kraju i jego sytuacji gospodarczej.


  Mieszana perspektywa w krajach Europy Środkowej i Wschodniej


  Wzrost i pomyślność rynku lakierów i farb krajów Europy Środkowej i Wschodniej zależy od lokalnych warunków gospodarczych, jak również sytuacji na jego głównych rynkach eksportowych w Europie Zachodniej. W ciągu ostatnich dwóch dekad kraje Europy Środkowej poczyniły postępy w ich transformacji od socjalizmu i systemów scentralizowanych w kierunku gospodarki wolnorynkowej, demokratycznej. Jednakże regiony te zostały zniszczone przez skutki recesji gospodarczej.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...