• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła
  Zastosowanie samoprzylepnych etykiet gwarantuje skrócenie czasu operacji maskowania i poprawia jakość i spójność powłoki lakierniczej. Poniżej opisano modyfikacje ułatwiające naklejanie i usuwanie etykiet maskujących.

  Modyfikacje usprawniające naklejanie i usuwanie


  1660etykiety_001.jpg

  Etykieta z uchwytem.


  1660etykiety_002.jpg

  Etykieta z naciętym "linerem".


  Etykieta z uchwytem


  Wyposażenie etykiety w uchwyt ułatwia oddzielenie jej od folii, umożliwia manewrowanie podczas aplikacji na maskowany element oraz przyspiesza usunięcie maskowania po procesie. Powierzchnia uchwytu nie pełni funkcji maskującej, stąd uchwyty mogą być dostarczone z warstwą samoprzylepną, jak i bez niej. Takie rozwiązanie umożliwia operowanie etykietą bez dotykania warstwy samoprzylepnej i w rezultacie uzyskanie najlepszego połączenia z maskowaną powierzchnią. Uchwyt ułatwia również usunięcie maskowania po procesie lakierowania, a niejednokrotnie warunkuje możliwość lokalizacji etykiety w celu jej usunięcia.


  Etykieta z naciętym "linerem"


  Etykiety często dostarczane są na przezroczystej jednolitej folii zwanej "linerem", ale folia ta może być również nacięta od spodu. Nacięcie "linera" pozwala nie oddzielać etykiety od folii od razu całą powierzchnią, a tylko częściowo, przy jednoczesnym, częściowym odsłonięciu warstwy samoprzylepnej. Takie rozwiązanie ułatwia dokładne ustawienie położenia etykiety na maskowanym elemencie i przyklejenie odsłoniętą częścią. Następnie można odkleić pozostałą część folii i przykleić pozostałą część etykiety. Nacięcie folii jest bardzo pomocne w przypadku etykiety o nietypowym kształcie, np. z przewężeniem, można wtedy oderwać folię od etykiety zamiast ciągnąć etykietę w celu oddzielenia od foli.

  Powyżej opisane modyfikacje etykiet maskujących to tylko dwa z wielu dostępnych sposobów usprawnienia procesu maskowania - w przypadku zainteresowania prosimy o kontakt.

  Lapena Sp.J. oferuje kompleksowe rozwiązania zabezpieczania powierzchni w procesie malowania proszkowego, ciekłego, procesów galwanizacji i innych, przy wykorzystaniu etykiet maskujących, począwszy od doboru odpowiedniego materiału, zaprojektowania wymaganego kształtu, na wykonaniu i dostarczeniu kończąc.


  Lapena Sp. J.

  lapena@lapena.pl

  www.lapena.pl

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...