• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 2(82)/2013

  Artykuły branżowe

  Drewno

  Procesy Wspomagające

  ponad rok temu  01.03.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  Naturalna okleina modyfikowana dla producentów mebli, stolarki otworowej i podłóg


  Ekologia - słowo tak szeroko pojęte, bo dziś dotyczy większości dziedzin naszego życia. Jako potencjalni klienci chcemy kupować wszystko co ekologiczne, bo to oznacza równocześnie zdrowe, modne, przyjazne dla środowiska, nowoczesne. Z identyczną sytuacją mamy do czynienia na rynku meblarskim.


  Galerię oklein naturalnych modyfikowanych Venital można zobaczyć na stronie internetowej www.italcolor.pl. Zawiera ona pliki w wersji PDF i JPG, które można importować do programów projektowych, np. CAD KUCHNIE, PLANIT, PRO100. Dostępne są również przykładowe wizualizacje z wykorzystaniem oklein VENITAL.


  Wciąż rosnące zapotrzebowanie rynku konsumenckiego na drewno egzotyczne oraz pochodne tego szlachetnego materiału spowodowało powstanie okleiny naturalnej modyfikowanej. W obronie wycinki egzotycznych gatunków drzew stworzono produkt alternatywny, dzięki któremu zaspokojono nieograniczone wymagania architektów, spełniając równocześnie rosnące oczekiwania konsumenta.

  Firma ITALCOLOR, oprócz standardowej oferty lakierów, bejc, narzędzi do obróbki drewna, materiałów ściernych i klejów, oferuje potencjalnym klientom również naturalną okleinę modyfikowaną VENITAL spełniającą normy dyrektywy unijnej emisji formaldehydów dla klasy E1, poszukiwaną w środowisku producentów mebli, stolarki otworowej i podłóg.


  1287egzotyka_001.jpg


  Surowcem do produkcji naturalnych oklein modyfikowanych jest w 70-80% drewno gatunku ayous i topola, pozyskiwane z plantacji, na których przeprowadza się kontrolowaną wycinkę drzew. Obwodowo skrawane dłużyce pochodzące z górnych partii pnia, z których usuwa się sęki, przebarwienia i inne wady drewna, po wstępnym przesuszeniu, barwi się przez całą strukturę (barwniki stanowią 1-2%). Następnie pokrywa się obustronnie klejem (klej stanowi 15-25%), układa się w stosy w specjalnych formach w postaci bloku i prasuje. Podczas tego procesu formuje się dany rysunek drewna, który chcemy uzyskać. Ostatnim etapem jest poprzeczne skrawanie otrzymanego bloku na arkusze. W rezultacie takiego procesu powstają forniry odwzorowujące fornir naturalny pozyskany metodą tradycyjną z danego gatunku drewna. Oprócz tego, pozyskuje się również fornir, który nie ma odzwierciedlenia w naturze i jest rezultatem fantazji projektantów w celu zaspokojenia potrzeb konsumenta. Dzięki procesowi modyfikacji uzyskuje się niemal całkowitą powtarzalność wzoru usłojenia i koloru wybarwienia oraz minimalizuje się odpad.


  Firma Italcolor w swej ofercie proponuje formatki standardowej długości 2,8 m, przy szerokości 0,65 m. Jest to najbardziej korzystna opcja wymiarów dla naszych zróżnicowanych odbiorców. Podane wymiary są wymiarami gwarantowanymi, które na plus zmieniają się w zależności od dostawy. Oprócz wymiarów standardowych formatek, na życzenie klienta, można stworzyć wymiary dla niego najbardziej optymalne w zakresie długości 2,1 m stopniowane co 0,3 m do długości 3,4 m w grubości maksymalnie do 3 mm. Obecnie w swojej ofercie posiadamy 43 wzory, z czego 4 wzory stanowi naturalna okleina bambusowa. Dostępna jest również okleina na lewe strony (w wymiarach 2800 × 650 mm lub 2500 × 650 mm), której wzór, kolor oraz wymiar zmieniają się w zależności od dostawy.

  Tagi: italcolor,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 2(82)/2013

  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne