• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła
  Strona 4 z 5

  Kabina mała posiada 15 pistoletów automatycznych ruchomych na manipulatorach i 1 stacjonarny. Stosowane farby: PULVERIT, PPG i AXALTA. Wydajność zastosowanej wentylacji to 24 000 m?/h w kabinie brył i 16 000 m?/h w kabinie małej. Zasilanie w farbę odbywa się z centrów proszkowych (kuchni), a w kabinie do malowania brył również ze stacji Big Bag. Układy odzysku farby monocyklonowe. Zastosowane systemy sterowania rozpoznają kontury detali, a w kabinie brył również ich wnętrza. Obie kabiny wyposażone są w panele dotykowe i modemy do zdalnej diagnostyki. Obie są również zabezpieczone systemami gaśniczymi firmy STS. Praktycznie obecnie (na rozruchu) czas pełnej konserwacji (czyszczenia) związany ze zmianą koloru farby dla dużej kabiny (brył) wynosi 18-20 minut, a dla kabiny małej (elementów płaskich) 8-10 minut.

  Warto też wspomnieć o możliwości zainstalowania w kabinach, w późniejszym terminie, systemu pomiaru grubości farby po malowaniu, a przed wygrzewaniem. System ten umożliwi automatyczną korekcję wydatku pistoletów w celu uzyskania jak najbardziej równomiernej, żądanej grubości warstwy lakierniczej. Zastosowanie w przyszłości takiego rozwiązania da możliwość uzyskania jeszcze bardzie optymalnej powłoki, jak i będzie miało wpływ na zmiejszenie zużycia farby proszkowej.

  Stopienie i utwardzenie napylonej warstwy farby tworzącej pożądaną powłokę następuje w piecu. W nowej malarni do tego celu przeznaczone są dwa tunelowe urządzenia zlokalizowane w jednym miejscu i posiadające wspólną oddzielającą je ścianę. Na wejściu i wyjściu pieców znajdują się śluzy powietrzne. Za zastosowaniem takich rozwiązań przemawiają względy ekonomiczne ograniczające w ten sposób powstające straty cieplne. Podobną budowę mają również omówione już suszarki po wodzie.

  Temperatura, jak i czas wygrzewania detali w piecach, zależą od pojemności cieplnej elementów malowanych, rodzaju stosowanej farby i od oczekiwanego efektu. W omawianym przypadku w obu piecach parametry te są zbliżone: temperatura jest nastawiona na 185°C, czas wygrzewania dla brył 22 minuty, a dla elementów płaskich 20 minut (wielkości te będą korygowane po przeprowadzeniu testów rozkładu temperatur w piecach).

  W malarni zainstalowane są transportery podwieszone o ruchu ciągłym z prędkością technologiczną 1,4 m/min z możliwością bezstopniowej zmiany szybkości w granicach 0,6-2,0 dla brył i 0,6-3,0 m/min dla elementów płaskich. Długość przenośnika brył 210 m.b., a przenośnika elementów płaskich 208 m.b. przy dopuszczalnym obciążeniu odpowiednio 100 kg/m.b. i 80 kg/m.b. Na panelu sterowniczym odczytywane są nastawialne wielkości obu prędkości przenośników, temperatury kąpieli, temperatury w suszarce i w piecach.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...