• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła
  Strona 3 z 5

  Procesy przygotowania powierzchni są prowadzone w dwutunelowej (bo przez urządzenie przechodzą dwa równoległe przenośniki) izolowanej cieplnie komorze zainstalowanej w zagłębieniu posadzki. Okna przelotowe myjni oraz wszystkich pozostałych urządzeń malarni są o wymiarach 900 na 2300 dla brył i 400 na 2300 dla elementów płaskich.Wanny myjni wykonane są ze stali nierdzewnej, przy czym te związane z płukaniem zamontowane są w sposób kaskadowy. Wanny z roztworami wyposażone są w zestawy przyrządów do ciągłego pomiaru i kontroli wartości pH, stężeń - przewodnictwa kąpieli oraz w automatyczne dozowniki preparatów chemicznych. Grzanie kąpieli w myjni, jak też we wszystkich pozostałych urządzeniach cieplnych w malarni realizowane jest przy użyciu gazu propan-butan.

  Do odparowania resztek wody z powierzchni detali po ich obróbce w myjni przeznaczona jest specjalna, izolowana cieplnie suszarka (podobnie jak w pozostałych urządzeniach płaszcz izolacyjny o grubości 200 mm). Proces przebiega w temperaturze 110°C. Czas przebywania w tej temperaturze wynosi 12 minut. Celem skrócenia czasu stygnięcia brył po suszeniu, a przed malowaniem przewidziana jest operacja schłodzenia w odpowiednim tunelu, gdzie chłodzenie realizowane jest przez nadmuch i wyciąg powietrza w przeciwprądzie.

  1678dwie_005.jpg

  Proces przewiduje możliwość domalowywania miejsc niepodatnych malowaniu.


  1678dwie_006.jpg

  Podest operatora z widocznym panelem dotykowym.


  Zgodnie z obowiązującymi trendami, kabiny malarskie w nowej malarni są wykonane z tworzywa. Budowa taka, na skutek efektu elektrostatycznego odpychania naładowanych cząstek farby od ścian kabiny, zwiększa skuteczność aplikacji i szybkość zmiany koloru farby w kabinie. Liczba kabin - dwie - większa przeznaczona do elektrostatycznego malowania brył, druga mniejsza, w której operacji tej poddawane są elementy płaskie. Obie kabiny wyposażone są w stosowne manipulatory i programowalne sterowanie umożliwiające malowanie podczas ruchu przenośników nawet małych, występujących w meblach przestrzennych przedziałów (wnęk) o dużej wgłębności. Zadanie to realizuje w kabinie dużej 8 niezależnie działających pistoletów. Ogólnie na tej kabinie zainstalowanych jest 26 pistoletów automatycznych, w tym 22 ruchomych na manipulatorach, 1 stacjonarny i 1 ręczny do domalowywania. Kabina jest dostosowana do zainstalowania i zintegrowania robota zastępującego pracę lakiernika. Robot będzie zamontowany w kolejnym etapie inwestycji. Kabina do brył posiada system antykolizyjny zapobiegający uszkodzeniu aplikacji malarskiej w przypadku wybrania niewłaściwego programu przez operatora.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...