• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 6(98)/2015

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Lakiernictwo Proszkowe

  Technologie Lakiernicze

  ponad rok temu  01.11.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 9 minut

  Strona 2 z 5

  Pod względem technicznym, po przeprowadzeniu obszernego rozeznania, konsultacjach, próbach, testach i analizie, przy doborze koncepcji i wyposażenia malarni zastosowano najnowsze obecnie innowacyjne rozwiązania technologiczne czołowych, będących aktualnie liderami, specjalistycznych firm.

  A mianowicie: przygotowanie powierzchni przed malowaniem to niskotemperaturowa i cienkopowłokowa technologia natryskowa metodą konwersji cyrkonowej firmy HENKEL w urządzeniach sprawdzonego w poprzednich zastosowaniach znanego przedsiębiorstwa BUDREM. BUDREM jako projektant i generalny wykonawca był również budowniczym urządzeń do realizacji zabiegów cieplnych, takich jak suszarka, tunel schładzania, piece (komory stapiania), podwieszone przenośniki łańcuchowe, wentylacja obiektu i oczyszczalnia ścieków.

  1678dwie_003.jpg

  Malowanie wnętrz mebli metalowych.


  1678dwie_004.jpg

  Dwa równoległe, jednocześnie pracujące przenośniki transportu podwieszonego. Wlot do tunelu myjni.


  Twórcą zastosowanych cyklonowych kabin wraz z automatyczną i ręczną aplikacją oraz sterowaniem jest WAGNER. Niemniej istotne urządzenia pomocnicze to: wytwórnia odpowiedniej jakości wody demi zapewnionej przez stację odwróconej osmozy produkcji WATER SERWICE i sprężarki z osuszaczami powietrza firmy KAESER.

  Zastosowana do przygotowania powierzchni przed malowaniem konwesja cyrkonowa jest w firmie HENKEL tzw. drugą cienkopowłokową technologią przydatną dla stali czarnej, ocynkowanej i aluminium. Zastępuje stosowane do tej pory standardy, tj. fosforanowanie żelazowe i cynkowe. Technologia oparta jest na ?chemii" w postaci wodnych roztworów preparatów Bonderite. Proces jest natryskowy, pięciozabiegowy i cechują go niskie temperatury pracy kąpieli. W pierwszej fazie, którą jest odtłuszczanie alkaliczne, temperatura roztworu jest w granicach 30-35°C, zaś w pozostałych zabiegach, to jest w samej konwersji cyrkonowej i kolejnych płukaniach, praca przebiega w temperaturach otoczenia. Jest to powodem niższych, w porównaniu z innymi metodami, kosztów energetycznych. Technologia konwersji cyrkonowej jest bezfosforanowa, brak jest tu toksycznych metali ciężkich, niskie są koszty konserwacji myjni. Uzyskiwane powłoki są bardziej odporne na tzw. rdzę nalotową. Uzyskany praktycznie wynik testu w komorze solnej to 600 h przy podpełznięciu (podejściu) w granicach 1,5-1,9 mm dla grubości farby 56/97 µm. Powłoka tworzy się już po 20 sekundach stosowania. Praktyczny czas oddziaływania ustalono w warunkach nowej malarni na poziomie 75 sekund po uprzednim 150-sekundowym odtłuszczaniu.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...