• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 24.01.2022-24.01.2023 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 6(80)/2012

  Artykuły branżowe

  Kataforeza

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.11.2012, ~ Administrator   

  Ekologiczne powłoki lakiernicze CathoGuard 800


  Amerykański producent samochodów General Motors wprowadził nową technologię ekologicznych powłok lakierniczych CathoGuard 800, które są przyjazne dla środowiska.  1254metal_001.jpg

  Firma General Motors zastosowała katodową ekologiczną powłokę lakierniczą karoserii aut.


  CathoGuard® 800 to najnowsza technologia kataforetyczna firmy BASF w dziedzinie technologii ekologicznych powłok lakierniczych, przeznaczona do stosowania przez producentów samochodów podczas pierwszego montażu. Ponieważ CathoGuard 800 nie zawiera cyny i w jego skład wchodzi mniej rozpuszczalnika, technologia została uznana za przyjazną dla środowiska, co stanowi kluczowy argument podczas oceny produktów przez producentów samochodów. Firma General Motors (GM) zastosowała katodową ekologiczną powłokę lakierniczą CathoGuard 800 firmy BASF w swoich zakładach na całym świecie, m.in. w Rosji, w Chinach, w Brazylii i w Ameryce Północnej. Umożliwia to producentowi aut wykorzystywanie we wszystkich regionach jednocześnie korzyści płynących z zastosowania tej technologii.


  1254metal_002.jpg

  Powłoka CathoGuard 800 nie tylko gwarantuje doskonałe zabezpieczenie metalu, lecz także jest bardzo wytrzymała.


  Joe Schmondiuk, BASF, wiceprezes Global Accounts OEM Coating Solutions, stwierdził, że jest szczególnie usatysfakcjonowany, iż GM zastosował technologię CathoGuard 800 na całym świecie. - Jest to przykład naszej wspólnej pracy nastawionej na osiągnięcie zadowalających rozwiązań - powiedział. Nakładanie powłoki kataforetycznej to proces, podczas którego karoseria samochodu zostaje zanurzona w kąpieli roboczej farby, w trakcie której cząsteczki zostają rozprowadzone na arkuszach blachy za pomocą prądu elektrycznego. Taka warstwa powłoki zabezpiecza samochód przed korozją. CathoGuard 800 nie tylko gwarantuje doskonałe zabezpieczenie metalu, lecz także jest bardzo wytrzymała. Fakt, że ta technologia zawiera mniej niż jeden procent rozpuszczalników czyni ją niebywale przyjazną dla środowiska. Dodatkowo, nie zawiera ona cyny i dlatego spełnia wymogi przyszłej europejskiej legislacji dotyczącej ochrony środowiska. Wyjątkowa siła, z jaką jest ona narzucana, zapewnia doskonałe pokrycie, które daje powłoka oraz zabezpieczenie przed korozją również w trudno dostępnych miejscach samochodu.

  GM rozpoczął stosowanie CathoGuard 800 w 2009 roku. Chińska fabryka SGM Yantai III jako jedna z ostatnich zamierza przeprowadzić tę innowację w 2012 roku. Razem daje to jedenaście fabryk, w których nadwozia GM będą zażywały kąpieli znacznie bardziej przyjaznych dla środowiska.


  BASF Polska Spółka z o.o.


  Tagi: BASF,

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 6(80)/2012

  Reklama
  C1 - prenumerata