• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 3(89)/2014

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  01.05.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2
  Według ogólnych szacunków, negatywny wpływ korozji na rozwój gospodarczy w aspekcie technicznym, ekonomicznym i ekologicznym pochłania 3% Produktu Światowego Brutto. Problematyka ta zaczyna skupiać wokół siebie coraz większą uwagę, a ochrona antykorozyjna staje się priorytetem istotnych inwestycji. Axalta Coating Systems odpowiada na wciąż rosnące wymagania jakościowe, zwłaszcza w sektorze farb proszkowych dedykowanych dla architektury.

  Właściwe zabezpieczenie antykorozyjne elementów stalowych i aluminiowych  Właściwe zabezpieczenie antykorozyjne elementów metalowych malowanych farbami proszkowymi, przy odpowiednim przygotowaniu powierzchni, pozwala na przedłużenie cyklu życia malowanych wyrobów. Po ponad 10 latach badań i rozwoju (i ponad 20 latach doświadczenia w zakresie systemów antykorozyjnych), wachlarz produktów Alesta® ZeroZinc rozszerzył się o kolejne produkty - stwarzając kompletną ofertę dla segmentów rynku przystosowanych do różnego rodzaju aplikacji - zwłaszcza w sektorze budowlanym i architektonicznym. Podstawowa oferta Axalta Coating Systems zawiera trzy nowej generacji bezcynkowe podkłady antykorozyjne dla wszystkich możliwych powierzchni:

  - Alesta® ZeroZinc Steel Prime - dla metali żelaznych, jako podstawowe rozwiązanie barierowe,

  - Alesta® ZeroZinc Edge Prime - dla elementów żelaznych z ostrymi krawędziami, posiadając zwiekszoną siłę krycia i lepkości,

  - Alesta® ZeroZinc Antigassing Prime - dla stali ocynkowej, galwanizowanej i powierzchni gazujących.


  1448dobierz_001.jpg

  Wszystkie te podkłady zostały opracowane zgodnie z technologią mocnego sieciowania powłoki (HDC - High Density Crosslinking), wzmacniającą ochronę barierową oraz izolującą całkowicie powierzchnię od otoczenia.


  Najwyższa ochrona i ekonomia

  Podkłady Alesta®ZeroZinc, oparte na żywicach epoksydowych, są znacznie bardziej ekonomiczne i wydajne w stosunku do tradycyjnych podkładów antykorozyjnych. Pozwalają na znaczące oszczędności zużycia - nawet 35% na 1 m2 ze względu na ich ciężar właściwy - 1,5 ? 0,5 oraz energii - do 20% (temperatura utwardzania już od 140°C). Bez wątpienia są to farby podkładowe kolejnej generacji, zapewniające optymalne zabezpieczenie antykorozyjne nawet w najbardziej agresywnych środowiskach. Przed wprowadzeniem do regularnej sprzedaży zostały przetestowane w bardzo trudnych warunkach klimatycznych, zapewniając ochronę antykorozyjną do klasy C5 włącznie - zgodnie z normą ISO 12944-6. Ich zastosowanie rekomendowane jest zwłaszcza w sektorach konstrukcyjnym, transportowym, maszynowym (rolniczym i przemysłowym) oraz wszędzie tam, gdzie ochrona antykorozyjna jest priorytetem i idzie w parze z wysoką jakością.


  1448dobierz_002.jpg


  Uznana i doceniona oferta Alesta®

  Podkłady ZeroZinc cieszą się renomą i uznaniem nie tylko wśród klientów doceniających ich wspaniałe właściwości antykorozyjne, odporność na wilgoć oraz działanie czynników chemicznych, przy zachowaniu dobrych właściwości mechanicznych. Od listopada 2013 r. posiadają również aprobatę Qualisteelcoat (europejskiego stowarzyszenia na rzecz promocji powlekania elementów stalowych). Fakt uzyskania tego certyfikatu stał się pretekstem dla wyjątkowej promocji zorganizowanej w marcu i kwietniu bieżącego roku, w ramach której Axalta oferowała bezpłatnie 1 kilogram dowolnej farby z grupy Alesta® ZeroZinc.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...