• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 3(83)/2013

  Artykuły branżowe

  Budownictwo

  Lakiernictwo Proszkowe

  Ekologia i Ochrona Zdrowia

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  01.05.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

  Strona 1 z 4

  Mniej infekcji dzięki meblom pokrytym antybakteryjną farbą proszkową


  Czy jesteście Państwo świadomi tego, iż co roku w szpitalach w Niemczech 700 000 osób zostaje zakażonych drobnoustrojami chorobotwórczymi i bakteriami, a około 40 000 z nich umiera w wyniku tych infekcji? Infekcje są przenoszone przede wszystkim przez wydzieliny z błon śluzowych jamy ustnej i nosa. Opracowana ostatnio antybakteryjna farba proszkowa do mebli z metalu, do sprzętu, klamek, blatów łazienkowych i innych zakażonych przedmiotów jest pomocna w znacznym ograniczeniu tego typu infekcji.


  Zakażenie drobnoustrojami i bakteriami stwarza poważne zagrożenie dla pacjentów, którzy posiadają już osłabiony układ odpornościowy. Podczas wizyty w gabinecie lekarskim lub w szpitalu pacjenci z tej grupy obciążeni są większym ryzykiem zarażenia się, a skutki tego często są nadzwyczaj poważne. G. Heinemann Medizintechnik GmbH, przedsiębiorstwo mające swoją siedzibę w Kaltenkirchen (Szlezwik-Holsztyn), wymyśliło sposób na ograniczenie tych zagrożeń. Spółka dostarcza urządzenia zabiegowe do leczenia chorób uszu, nosa i gardła (ENT), które są pokryte specjalną powłoką. - Wszystkie nasze urządzenia otrzymują proszkową powłoką antydrobnoustrojową oraz trwałe zabezpieczenie przed korozją - mówi Jakob Hoffmann, kierownik Działu Marketingu i Produktu w Heinemann Medizintechnik GmbH. - Powłoka ta hamuje rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych przez długi czas.

  1311dlugotrwala_001.jpg

  Fot. 1. Kolorowa szafka specjalna Harlekin.  Ta specjalna warstwa farby proszkowej zabija drobnoustroje chorobotwórcze przez całą dobę. Natomiast zwykłe przecieranie przy pomocy środka dezynfekującego zapewnia skuteczną ochronę tylko przez 4-5 godzin. Ta nowatorska forma farby proszkowej zapewnia pacjentom długotrwałą ochronę przed zakażeniami.

  Od 2011 roku Heinemann Medizintechnik skutecznie stosuje antydrobnoustrojową farbę proszkową Polyflex® PES-Steridur II wyprodukowaną przez przedsiębiorstwo Karl Bubenhofer AG (KABE Farben), wiodącego szwajcarskiego producenta farb proszkowych. - Dużo czasu zajęły nam testy przed znalezieniem idealnej kompozycji farby proszkowej, ale teraz jest już ona szeroko stosowana na klamkach do drzwi i okien, w monitorach na salach operacyjnych, metalowych podwieszanych sufitach, systemach wentylacji i meblach ENT - mówi Herbert Lohmann, dyrektor Działu Sprzedaży KABE Pulverlack Deutschland GmbH.

  Na początku farba proszkowa zawierała nanocząsteczki srebra. W stosunkowo krótkim okresie okazało się, że rozwiązanie to jest mało skuteczne. Teraz stosowane są więc związki jonów metali. Zachowują one swoje właściwości antydrobnoustrojowe przez niezmiernie długi czas. - Istotnie, efekt antydrobnoustrojowy utrzymuje się tak długo, jak długo warstwa farby proszkowej pozostaje na meblach - wyjaśnia Herbert Lohmann.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...