• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 4(84)/2013

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Procesy Wspomagające

  ponad rok temu  01.07.2013, ~ Administrator   

  Katalityczne systemy grzewcze na podczerwień


  Bardziej efektywne wykorzystanie energii i zmniejszenie kosztów - tam sektor malowania proszkowego szuka oszczędności. Wykazano, że katalityczne piece działające na podczerwieni są czystsze, bardziej opłacalne i bardziej wydajne niż piec konwekcyjny. Znacznie też zmniejszają emisję dwutlenku węgla w procesie wypalania.


  Piece katalityczne na podczerwień Vulcan są zaprojektowane specjalnie do malowania proszkowego z wykorzystaniem w pełni technologii podczerwieni do kompletnego utwardzania w piecach. Są zaprojektowane w programach SolidWorks, czyli programach projektowych zapewniających wysoki stopień wykończenia, umożliwiając obejrzenie projektu pieca dokładnie ze wszystkich stron i zapewniając dokładne położenie na linii do malowania.


  Oferta

  Vulcan dostarcza piece w kilku opcjach:

  - tylko grzejniki,

  - pełny pakiet grzałek, kontroli i zespołów zarządzających do gazu,

  - kompletne piece wysyłane w sekcjach modułowych - okablowane i orurowane.

  Vulcan projektuje i produkuje katalityczne piece na podczerwień dla:

  - utwardzania lub żelowania cieczy i proszku na częściach metalowych,

  - utwardzania powłok na podłożach wrażliwych na ciepło, takich jak płyty MDF i tworzywa sztuczne,

  - termoformowania aplikacji,

  - modernizacji systemów do maszyn termoformujących i wykończeń w piecach,

  - osuszających pieców do tekstyliów i systemów powłokowych.


  W pełni odzwierciedlają technologię podczerwieni przeznaczoną do pieca, zapewniając najbardziej efektywną absorpcję podczerwieni przez część lub powłoki. Refleksyjne wnętrze pieca skupia energię podczerwieni na części. Wymienne panele zewnętrzne nie są izolowane, ale pozostają chłodne w dotyku.


  1343bardziej_001.jpg

  Piec z zewnątrz...


  Wielostrefowa technologia przepływu gazu jest używana w całej koncepcji projektu pieca, co pozwala na kontrolę temperatury ze wszystkich stron. Kontrola stref odbywa się poprzez intuicyjny interfejs PLC (programowalny sterownik logiczny), który jest także centrum diagnostycznym. System sterowania jest idealny do ogrzewania podłoży wrażliwych na ciepło, takie jak płyty MDF, a także tradycyjnych elementów metalowych. Konstruktorzy Vulcan zaprojektowali katalityczne systemy grzewcze dla procesów grzewczych, które wymagają temperatury części do 650°F/345°C, zarówno dla tworzyw sztucznych, proszku lub cieczy, suszenia sieciowego lub podgrzewania. Systemy są dokładnie przetestowane w naszym obiekcie, zapewniając pełną satysfakcję przed wysłaniem systemu.


  1343bardziej_002.jpg

  ...oraz wnętrze pieca Vulcan.


  U wszystkich klientów udało się skrócić czas wypalania o 1/3 i uzyskać oszczędność energii nawet o 55%. To powoduje zwiększenie wydajności Waszej lakierni oraz bardzo szybki zwrot inwestycji. Firma Vulcan zapewnia czas pracy jednego promiennika na około 40 tys. godzin, to jest około 5 lat przy ciągłej trzyzmianowej pracy lakierni.


  Luboś Prokop

  SURFIN POLSKA Sp. z o.o.

  Komentarze (1)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ technolog 1 miesiąc temu te zdjęcia to chyba źle opisane są...
   oceń komentarz zgłoś do moderacji