• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 3(83)/2013

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Tworzywa Sztuczne

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.05.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  Rewolucja w przemyśle farb i lakierów


  Farby przemysłowe wcale nie muszą być nudne. Dowód? Ostatnie nowości Alma-Color. Firma proponuje szereg niekonwencjonalnych efektów. Imitacja rdzy, efekt 3D, czy też cieszący się sporym zainteresowaniem w branży obuwniczej lakier imitujący zamsz. Farbiarskich innowacji wypuszczanych na rynek przez polskiego producenta z Gniewa nad Wisłą nie ma końca, a wymienione przykłady to tylko niewielka część wachlarza "efektownych" produktów, jakie oferuje.


  Rynek farb i lakierów przemysłowych jest dynamiczny jak każdy inny. Farby to nie tylko kolory. Tutaj również ważne są nowości i nietypowe rozwiązania. Świat farb z natury nie może być czarno-biały. Dlatego też Laboratorium Badawczo-Rozwojowe Alma-Color pracuje nad nietypowymi i jednocześnie bardzo atrakcyjnymi rozwiązaniami.


  Karina Dąbrowska

  główny technolog w Laboratorium Badawczo-Rozwojowym Alma-Color


  To rynek wymusza na nas nowości, które opracowujemy w naszym laboratorium i wprowadzamy do asortymentu. Tak jak każda branża, farby i lakiery również wymagają innowacji. Wśród oferowanych przez nas produktów wyróżnić należy jednoskładnikowe lakiery nadające lakierowanej powierzchni efekt chromu, efekt lustra lub efekt wypolerowanego aluminium - w zależności od zastosowanej techniki lakierowania. Stanowią one wspaniałą alternatywę dla efektów uzyskiwanych w procesie metalizacji próżniowej.


  1322artystycznie_005.jpg

  Efekt rdzy.


  Innym, godnym polecenia produktem jest ALMAPUR ART. Pozwala on jednocześnie uzyskać trwałe zabezpieczenie antykorozyjne i zapewnia świetny efekt wizualny. Szczególne uznanie znajduje w metaloplastyce i architekturze wnętrz.


  Zacznijmy od ciężkiej antykorozji. Wydawać by się mogło, że tutaj ciężko o innowacje czy artystyczne efekty. Stal musi być zabezpieczona odpowiednim kolorem i tyle. Nieprawda! Budownictwo i architektura XXI wieku są szeroko otwarte na powiew świeżości, innowacji i dużej dawki artyzmu. Przykład? Furorę w budownictwie robi ostatnio imitacja rdzy zdobiąca elewacje budynków. Oferowany przez Almę wodorozcieńczalny, jednoskładnikowy zestaw farb i aktywatorów wywołujących szybkie rdzewienie powierzchni, doskonale nadaje się do tworzenia ciekawych efektów w krótkim czasie. Polecany również na nowoczesne elementy architektoniczne, wielkogabarytowe rzeźby, donice, ażurowe konstrukcje ogrodowe, ściany oddzielające poszczególne wnętrza, stylowe akcesoria kominkowe czy elementy modelarskie. Równie ciekawie prezentuje się dostępny w sprzedaży efekt patyny czy lakiery transparentne.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...