• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 3(83)/2013
  Strona 1 z 2

  Rewolucja w przemyśle farb i lakierów


  Farby przemysłowe wcale nie muszą być nudne. Dowód? Ostatnie nowości Alma-Color. Firma proponuje szereg niekonwencjonalnych efektów. Imitacja rdzy, efekt 3D, czy też cieszący się sporym zainteresowaniem w branży obuwniczej lakier imitujący zamsz. Farbiarskich innowacji wypuszczanych na rynek przez polskiego producenta z Gniewa nad Wisłą nie ma końca, a wymienione przykłady to tylko niewielka część wachlarza "efektownych" produktów, jakie oferuje.


  Rynek farb i lakierów przemysłowych jest dynamiczny jak każdy inny. Farby to nie tylko kolory. Tutaj również ważne są nowości i nietypowe rozwiązania. Świat farb z natury nie może być czarno-biały. Dlatego też Laboratorium Badawczo-Rozwojowe Alma-Color pracuje nad nietypowymi i jednocześnie bardzo atrakcyjnymi rozwiązaniami.


  Karina Dąbrowska

  główny technolog w Laboratorium Badawczo-Rozwojowym Alma-Color


  To rynek wymusza na nas nowości, które opracowujemy w naszym laboratorium i wprowadzamy do asortymentu. Tak jak każda branża, farby i lakiery również wymagają innowacji. Wśród oferowanych przez nas produktów wyróżnić należy jednoskładnikowe lakiery nadające lakierowanej powierzchni efekt chromu, efekt lustra lub efekt wypolerowanego aluminium - w zależności od zastosowanej techniki lakierowania. Stanowią one wspaniałą alternatywę dla efektów uzyskiwanych w procesie metalizacji próżniowej.


  1322artystycznie_005.jpg

  Efekt rdzy.


  Innym, godnym polecenia produktem jest ALMAPUR ART. Pozwala on jednocześnie uzyskać trwałe zabezpieczenie antykorozyjne i zapewnia świetny efekt wizualny. Szczególne uznanie znajduje w metaloplastyce i architekturze wnętrz.


  Zacznijmy od ciężkiej antykorozji. Wydawać by się mogło, że tutaj ciężko o innowacje czy artystyczne efekty. Stal musi być zabezpieczona odpowiednim kolorem i tyle. Nieprawda! Budownictwo i architektura XXI wieku są szeroko otwarte na powiew świeżości, innowacji i dużej dawki artyzmu. Przykład? Furorę w budownictwie robi ostatnio imitacja rdzy zdobiąca elewacje budynków. Oferowany przez Almę wodorozcieńczalny, jednoskładnikowy zestaw farb i aktywatorów wywołujących szybkie rdzewienie powierzchni, doskonale nadaje się do tworzenia ciekawych efektów w krótkim czasie. Polecany również na nowoczesne elementy architektoniczne, wielkogabarytowe rzeźby, donice, ażurowe konstrukcje ogrodowe, ściany oddzielające poszczególne wnętrza, stylowe akcesoria kominkowe czy elementy modelarskie. Równie ciekawie prezentuje się dostępny w sprzedaży efekt patyny czy lakiery transparentne.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 2
   ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 3(83)/2013

  Reklama
  C1 - prenumerata