• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 2(94)/2015

  Artykuły branżowe

  Budownictwo

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  01.03.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2
  Axalta Coating Systems, globalny dostawca farb ciekłych i proszkowych, dzięki swoim farbom proszkowym Alesta® tworzy szeroki asortyment kolorów, odcieni, efektów i struktur. Łatwe w aplikacji i wydajne farby Alesta® dają użytkownikom swobodę w projektowaniu, zachowując jednocześnie swoje właściwości funkcjonalne.

  Farba proszkowa Alesta® Anodic Gold, oferowana przez Axalta Coating Systems, pomaga zabłysnąć producentowi z Belgii


  1549zloto_001.jpg

  Farba proszkowa złoto anodowane (część nowej kolekcji Anodic) umożliwia nadanie lakierowanym detalom niezwykłych efektów.


  Wprowadzony niedawno na rynek nowy kolor o nazwie Anodic Gold - złoto anodowane (będący częścią nowej kolekcji Anodic) - umożliwił nadanie inspirującemu i bardzo efektownemu projektowi oprawy świetlnej, niezwykłego wykończenia. Długa na siedem metrów instalacja o nazwie Tetris Hanging, projektu Yves Pauwels z belgijskiej firmy Falluce, wykonana jest z bardzo długiej aluminiowej rury, którą pocięto, rozciągnięto i ukształtowano ręcznie.

  - Gdy zbudowaliśmy modele Tetrisa w mniejszej skali, bardzo szybko zdaliśmy sobie sprawę, że aby pełnowymiarowy element robił jak największe wrażenie, idealnie byłoby, gdyby został wykończony w kolorze złotym - mówi Y. Pauwels - Na początku braliśmy pod uwagę tradycyjne anodowanie, ale dzięki kolekcji Anodic od Axalta przekonaliśmy się, że zastosowanie powłoki proszkowej będzie najlepszym rozwiązaniem.

  Frank De Cock, dyrektor ds. sprzedaży farb proszkowych na teren Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, zatrudniony w firmie Axalta, mówi: - Fantastyczna trwałość wszystkich kolorów w kolekcji Alesta Anodic zapewnia doskonałą odporność na zadrapania. Nasze farby proszkowe Alesta mają wszechstronne zastosowania, dzięki dużemu zaangażowaniu prac badawczo-rozwojowych. W rzeczywistości, nasza kolekcja Anodic pozwala osiągnąć efekt dotychczas uważany za nieosiągalny w technologii malowania proszkowego, odtwarzając wykończenia anodowane wraz z wszystkimi zaletami płynącymi ze stosowania farb proszkowych, do tego w pełnym asortymencie kolorów. Co się zaś tyczy projektu oprawy oświetleniowej Tetris Hanging i zespołu Falluce, zastosowanie nowego koloru Anodic Gold umożliwiło nie tylko osiągnięcie właściwego koloru i trwałości, ale także ogólnego efektu, niezbędnego w przypadku tak niecodziennej konstrukcji.

  Kolekcja Anodic jest dostępna w jakości poliestru architektonicznego i posiada aprobaty Qualicoat oraz GSB. Pozwala osiągnąć wykończenie bardzo przypominające to, jakie otrzymuje się w procesie anodowania chemicznego. Doskonała rozlewność tych farb i niskopołyskowe wykończenie sprawiają, że można je stosować w szerokim zakresie na podłożach stalowych i aluminiowych.


  O Axalta Coating Systems

  Axalta jest światową firmą koncentrującą się wyłącznie na materiałach lakierniczych, która oferuje swoim klientom innowacyjne, kolorowe, piękne i niezawodne rozwiązania. Farby kierowane są do producentów samochodów, warsztatów renowacyjnych zajmujących się naprawą samochodów osobowych i dostawczych, dostawców silników elektrycznych i rurociągów oraz branży budowlanej i projektowane są z myślą o zapobieganiu korozji, zwiększaniu wydajności i zapewnianiu trwałości powlekanych powierzchni. Więcej informacji na naszej stronie internetowej axaltacoatingsystems.com i Twitterze axalta.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...