• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 4(96)/2015

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Lakiernictwo Proszkowe

  Technologie Lakiernicze

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.07.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Automatyczna linia do dekorowania profili aluminiowych Decoral.

  Automatyczna linia do dekorowania profili aluminiowych Decoral.

  Inwestycje Aliplast – najnowocześniejsze linie do malowania proszkowego

  Rok 2015 dla firmy Aliplast z Lublina jest rokiem wielu inwestycji. W połowie lipca została oddana do użytku nowa, w pełni zautomatyzowana linia do dekorowania profili aluminiowych firmy Decoral. Obecnie firma dysponuje najnowocześniejszymi liniami do malowania proszkowego profili aluminiowych i innych detali.

  Ogromna wydajność jaką daje park maszynowy spółki Aliplast i wysoka jakość produkcji idą w parze ze skróceniem czasu i podniesieniem poziomu obsługi, przy zachowaniu wysokiej jakości poświadczonej europejską normą Qualicoat. Należy tu wspomnieć, że firma Aliplast jako jedyna w Polsce może poszczycić się certyfikatem Qualideco, który potwierdza najwyższą jakość dekorowanych produktów.
  Aliplast jest projektantem, producentem i dostawcą systemów aluminiowych dla budownictwa. Utrzymywanie wysokiej jakości technicznej produktu, szeroka i nowatorska oferta pozwalająca na indywidualne podejście do każdej realizacji oraz nowoczesna produkcja – to atuty firmy.
  – Nowa linia Decoral, dzięki pełnej automatyce procesu, pozwoli zwiększyć nasze dotychczasowe możliwości dekoracyjne 8-krotnie, co pozwoli nam znacznie skrócić czas realizacji zleceń – zapewnia Rafał Podlaski, dyrektor operacyjny w firmie Aliplast.

  Jest to druga, zaraz obok nowo powstałej linii w Bułgarii, tak zautomatyzowana linia w Europie, która dzięki zastosowaniu specjalnej głowicy do zgrzewania folii, licznym przenośnikom oraz unikalnej budowie pieca przelotowego, pozwoli osiągnąć poziom dekorowania 150 profili na godzinę. W momencie rozruchu nowej maszyny, Aliplast posiada w ofercie paletę wzorów imitujących strukturę drewna: złoty dąb, orzech, mahoń, dąb bagienny, buk, sosna, wiśnia a także nowości wśród oferty siena rosso, winchester, siena pl oraz gold cherry. Paleta ta będzie poszerzana, w zależności od oczekiwań klientów.
  Warto dodać, że Aliplast od niedawna dysponuje także nową linią lakierniczą wyspecjalizowaną w kierunku lakierowania detali odlanych z aluminium.
  Na ten moment w skład parku maszynowego firmy Aliplast wchodzą: nowoczesna zautomatyzowana linia pionowa, linia lakiernicza pozioma, osobna linia lakiernicza przeznaczona dla odlewów aluminiowych oraz dwie linie Decoral. Rozbudowa sekcji obróbki powierzchniowej to wyjście naprzeciw wymagań klientów i skrócenie czasu oczekiwania na gotowy produkt.           

  O linii Decoral
  Nowa lakiernia to automatyczna horyzontalna linia do dekoracji detali aluminiowych Decoral VIV 801/2A. Dekoracja odbywa się poprzez sublimację wzoru (drewno, marmur, granit, tkaniny oraz inne) ze specjalnego nośnika w postaci folii w powłokę proszkową, którą pokryte jest aluminium. Dekorowane mogą być zarówno profile, blachy, jak i detale akcesoryjne.
  Linia wyposażona jest w specjalną głowicę, która umożliwia automatyczne przygotowanie worków i zgrzanie końców folii. W znacznym stopniu obniża to liczbę osób niezbędnych do obsługi linii. Piec jest konstrukcją przelotową z automatycznym przenośnikiem umożliwiającym osiąganie maksymalnych wydajności rzędu 150 sztuk na godzinę. W połączeniu z dodatkowymi stołami rozładunkowo-załadunkowymi jest to druga taka instalacja w Europie. Zaś na całym świecie jest ich zaledwie kilka.

  Aliplast Sp. z o.o.
  ul. Wacława Moritza 3
  20-276 Lublin
  + 48 81 745 50 30
  biuro@aliplast.pl
  www.aliplast.pl

  Tagi: Decoral, Aliplast,

  GALERIA ZDJĘĆ

  Przykładowa struktura.
  Linia Decoral - widok z podajnika.
  Piec przelotowy.
  Zautomatyzowany system transportu wewnątrz pieca.
  Aluminium z efektem struktury drewna

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...