• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 6(74)/2011

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Urządzenia Lakiernicze

  Budownictwo

  Drewno

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.11.2011, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Strona 1 z 2

  Nowa generacja pistoletów AIRCOAT firmy WAGNER


  Pracom rozwojowym w firmie WAGNER nad nowymi, ręcznymi pistoletami AIRCOAT przyświecało osiągnięcie maksymalnej ergonomiczności w połączeniu z uzyskiwaniem doskonałej jakościowo powłoki lakierniczej. Rezultatem tych prac są dwa typy pistoletów AIRCOAT: GM 4100AC i GM 4700AC.


  Użytkowanie pistoletów jest wyjątkowo proste i lekkie. GM 4100AC to pistolet w systemie natrysku AIRCOAT o najmniejszej na rynku wadze. Z kolei GM 4700AC to najlżejszy z pistoletów AIRCOAT z ręczną wymianą filtra lakieru. Obydwa pistolety wyposażono w ergonomiczne, dopasowane do kształtu dłoni, rękojeści. Te zalety znacznie ograniczają zmęczenie obsługi w czasie pracy. Innowacyjne rozwiązania wprowadzone w układzie rozpylania tych pistoletów gwarantują uzyskiwanie bardzo dobrych jakościowo wyników lakierowania detali. W pistolecie GM 4700 zastosowano nowy, innowacyjny filtr lakieru chroniony patentem WAGNERA. W dotychczasowych filtrach przepływ materiału odbywał się z zewnątrz do wewnątrz filtra. W nowym rozwiązaniu lakier lub farba płynie od wewnątrz na zewnątrz filtra.

  1085procent_001.jpg


  Uzyskano dzięki temu skrócenie filtra, wyeliminowano sprężynę dociskową oraz zwiększono o 53 proc. powierzchnię filtracji. Sposób przepływu materiału eliminuje też uciążliwą sytuację blokowania się filtra w obudowie i duże kłopoty z jego wyjęciem. Stożkowy kształt filtra powoduje, że można go założyć do pistoletu tylko we właściwej pozycji.

  W nowym rozwiązaniu wprowadzono też dodatkowy rozmiar oczek filtra, umożliwiając lepsze dopasowanie do wybranej wielkości dyszy natryskowej. Filtr biały – 50 M, filtr żółty – 100 M, filtr niebieski – 150 M i filtr czerwony – 200 M. Optymalizację atomizacji cząstek farby lub lakieru uzyskano również przez wprowadzenie nowych typów kapturów powietrznych. Nowy kształt kanałów prowadzących powietrze pozwala uzyskiwać bardziej miękki, dobrze zatomizowany strumień natryskowy, skutkujący w rezultacie dekoracyjną powłoką. Oprócz kapturów do materiałów o dużej (HV plus) i małej lepkości (LV plus), wprowadzono kaptur LA plus (brązowy) z pierścieniowym wprowadzaniem powietrza w strumień dla materiałów szybko zasychających i zatykających otwory powietrza.

  1085procent_002.jpg


  1085procent_003.jpg


  Wszystkie te innowacyjne rozwiązania pozwoliły na uzyskanie przez pistolety serii 4000 najwyższego 93-proc. transferu lakieru. Oznacza to, że 93 proc. lakieru podawanego z pistoletu trafia na lakierowany detal. Potwierdza to certyfikat z niezależnej jednostki badawczej, firmy FRAUNHOFER Institut für Produktionstechnik und Automatisierung IPA ze Stuttgartu.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...