• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 5(85)/2013

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  01.09.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 2

    Farby proszkowe ultracienkowarstwowe produkcji KABE


    Idylliczna Emmental (dolina rzeki Emme) w Szwajcarii znana jest przede wszystkim z sera. Ale w dolinie znajdują się także bardzo nowoczesne przedsiębiorstwa. Należy do nich również BIGLA, produkująca nowoczesne i praktyczne wyposażenie biurowe na najwyższym poziomie. By utrzymać ten wysoki poziom i dalszy rozwój, firma w aspekcie powłok proszkowych od niedawna stawia na ultracienkowarstwową farbę (UDS).


    Aby osiągnąć ładniejszy wygląd i wyższą jakość, celem stało się poprawienie rozlewności i zmniejszenie się gromadzenia proszku w narożnikach, BIGLA badała zastosowanie proszków ultracienkowarstwowych. Pozytywny wynik dały poszukiwania w KARL BUBENHOFER AG (KABE FARBEN). - Wymagania BIGLA były dla nas optymalnym wyzwaniem - mówi Daniel Schnitzer, doradca ds. sprzedaży KARL BUBENHOFER AG. - Zawsze staramy się osiągnąć u klienta najlepszą jakość powierzchni przy równoczesnej możliwie najwyższej wydajności. Zgodnie z naszym sloganem "Wartość dodana - farby proszkowe POLYFLEX®".

    1362oszczednosci_001.jpg

    - O zakupie mebla biurowego, poza funkcjonalnością, decydują także jakość i design - wyjaśnia Regula Zaugg, szefowa działu marketingu i komunikacji w BIGLA. - To już nie są tylko szafy i biurka, lecz centralne punkty projektowania wnętrz.


    Oszczędności na wszystkich płaszczyznach

    Sandro Gervasi, kierownik instalacji i montażu w BIGLA, obok wymagań jakościowych, powinien podnosić również wydajność powłok proszkowych, oszczędzając jednocześnie energię. -Ekologiczna energia jest dla nas istotna, potwierdza to również nasza nowa instalacja solarna - twierdzi Gervasi. - W BIGLA stale poszukujemy potencjału optymalizacyjnego, dlatego powłoki proszkowe mają duże znaczenie. Nowy proszek pozwala na znaczące oszczędności energii. Ponieważ temperatura wypalania nowego proszku jest niższa, a piec pracuje przy temperaturze standardowej, przepustowość wzrosła o całe 25%. Zdolność krycia i rozlewność farby przerosły wszelkie oczekiwania! Od samego początku osiągano docelowe grubości warstw. Do celów kontrolnych KARL BUBENHOFER AG (KABE FARBEN) wykonał wzorzec o nazwie "płyta kryjąca". Wskazuje ona wizualnie w jakim zakresie grubości warstwy krycie jest jeszcze wystarczające, a wszelkie poprawki wykonać można natychmiast. A jak przedstawia się wytrzymałość mechaniczna i ścieralność farby ultracienkowarstwowej? Czy cienka warstwa wytrzyma codzienne obciążenie segregatorami, kasetami czy przyborami biurowymi? Powleczone elementy zostały poddane testowi przez będące na wyposażeniu firmy BIGLA maszyny symulujące obciążenie w biurze w ciągu roku. Farba ultracienkowarstwowa KABE udowodniła od razu, że jest co najmniej tak samo odporna, jak standardowe produkty. W końcu jednak liczy się oszczędność farby - po to głównie produkuje się proszki UDS. Także w tym zakresie proszek firmy KARL BUBENHOFER AG wypada doskonale. - Jesteśmy w stanie wykazać oszczędność rzędu 45% - sygnalizuje wyraźnie zadowolony Sandro Gervasi.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...