• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 3(95)/2015

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Procesy Wspomagające

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  01.05.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Strona 1 z 2
  Firma Kovo Staněk, s.r.o. specjalizuje się w projektowaniu, konstruowaniu i produkcji urządzeń do śrutowania z kołami rzutowymi oraz świadczeniu usług w zakresie obróbki mechanicznej, śrutowania i innych procesów zabezpieczania powierzchni. We własnym dziale konstrukcyjnym prowadzone są liczne badania i prace rozwojowe. Dzięki poprawianiu technicznych parametrów maszyn do śrutowania, firma zalicza się do grona czołowych firm zajmujących się postępem i innowacjami w zakresie oczyszczarek, utrzymując jednocześnie tempo oraz kierunek ich wprowadzania w różnych gałęziach przemysłu.

  Wprowadzenie innowacji w dziedzinie urządzeń do śrutowania  Firma należy do największych dostawców oczyszczarek śrutowych nie tylko na rynku krajowym, o czym najlepiej świadczą sukcesy odnoszone w sprzedaży i wyraźny wzrost produkcji nawet w czasie kryzysu ekonomicznego. Wyraźnie widocznym czynnikiem są nieustanne innowacje wprowadzane do konstrukcji oczyszczarek oraz dostawy ponadstandardowego wyposażenia już w podstawowym wykonaniu maszyn, projektowanie i produkcja urządzeń technologicznych zgodnie z założeniami i oczekiwaniami klienta oraz elastyczne podejście do inicjatyw i potrzeb istniejących klientów.


  15872w1_001.jpg

  Wnętrze urządzenia śrutującego z podłogą obrotową o nośności do nawet 1000 kg.


  Nowa generacja technologii śrutowania w połączeniu z możliwością ułożenia części o dużych wymiarach na stole obrotowym:

  - oferuje połączenie zalet nowego sposobu oczyszczania z możliwością układania części w kabinie na stole obrotowym

  - nadaje się do elementów o dużych wymiarach, które trudno jest zawiesić

  - umożliwia śrutowanie prostych i złożonych kształtów wiszących i leżących przedmiotów jednostkowych oraz zestawów części

  - zapewnia większą sprawność i skrócenie czasu śrutowania: obracanie haka + wahliwy blok z kołami rzutowymi/kąt do 55° - ustawienie zgodne ze stopniem skomplikowania oczyszczanego przedmiotu

  - oszczędność energii elektrycznej i zajmowanej powierzchni

  - ochronna wykładzina odporna na ścieranie w kabinie i na kołach rzutowych

  - automatyczne separowanie materiału ściernego

  - odsysanie + automatyczne filtrowanie

  - sterowanie z pomocą sterownika PLC i kolorowego ekranu dotykowego z menu w języku polskim


  W tych typach maszyn z powodzeniem wykorzystano nowe rozwiązanie, które polega na zmianie sposobu śrutowania, przy którym blok z turbinami rzutowymi odchyla się o kąt aż do 55°. To odchylanie jest sterowane serwonapędem, który umożliwia ustawianie wymaganej szerokości przejścia strumienia materiału ściernego, zależnie od wielkości i charakteru czyszczonych elementów, bezpośrednio przez obsługę. Jedną z wielu zalet, którą daje to wykonanie, jest możliwość dokładnego, wcześniejszego ustawienia kierunku działania strumienia materiału ściernego wprost w krytyczne miejsca, co jest szczególnie korzystne przy czyszczeniu skomplikowanych elementów. To rozwiązanie zwiększa sprawność śrutowania i skraca czas cyklu oczyszczania, w rezultacie czyniąc oszczędności czasu i materiału ściernego.

  Kolejnym nowym rozwiązaniem jest zastosowanie przekładni o większej sprawności i zmniejszenie liczby napędów elektrycznych, czego konsekwencją jest oszczędność energii elektrycznej.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...