• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 4(60)/2009

  Aktualności i przegląd rynku

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.07.2009, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 1 z 3

  JOST - Nowa inwestycja w Polsce - malarnia KTL

  Jednym z warunków stawianych nowym malarniom jest między innymi zabudowa zajmująca minimum powierzchni hali, z zachowaniem funkcjonalności oraz swobodnego dostępu do stref technologicznych

  i obsługowych. Z drugiej strony, inwestor chce chwalić się swoim nowym systemem – malarnia powinna się wyróżniać. Realizacja nowej inwestycji wymaga zawsze wymiany wielu doświadczeń pomiędzy zleceniodawcą, wykonawcą oraz dostawcami chemii i farby. Tylko wspólne działanie daje efekt i prowadzi do zbudowania systemu dopasowanego do wymagań planowanego procesu.

  W końcu stycznia tego roku w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej została uruchomiona nowa malarnia elektroforetyczna (KTL). Inwestorem była niemiecka firma JOST, której główna siedziba znajduje się w Niemczech, koło Frankfurtu nad Menem. Głównym obszarem działania firmy jest produkcja osprzętu do naczep samochodów ciężarowych (tzn. zaczepy, dyszle, talerze sprzęgające naczepę z ciągnikiem, stojaki pod naczepy). Obecnie produkcja tych elementów odbywa się w Niemczech.

  Inwestor zdecydował się na budowę nowego, niezależnego zakładu w Polsce. Generalnym wykonawcą całej instalacji była firma ADAL. Technologię chemicznego przygotowania powierzchni dostarczyła firma KLUTHE, a technologię malowania firma PPG. Inwestycja podzielona została na etapy planowania, wytwarzania i montażu. Cały proces trwał około 8 miesięcy. W pierwszym etapie ustalono technologię przygotowania powierzchni oraz malowania KTL. Po zatwierdzeniu schematów technologicznych i rozplanowania urządzeń przystąpiono do prac projektowych i wykonawczych. Pierwsze prace montażowe na miejscu budowy rozpoczęły się we wrześniu 2008. Montaż urządzeń zakończył się w grudniu. Rozruch technologiczny przeprowadzono w styczniu 2009 roku.
  Model malarni wykonany w systemie 3D CAD.

  System został zaprojektowany do malowania detali umieszczanych w koszach technologicznych o wymiarach LxBxH=3000x1520x2850m i maksymalnym ciężarze całkowitym 3 t. Transport koszy został zrealizowany poprzez kombinowany system przenośników łańcuchowych i rolkowych oraz programowalnych automatów portalowych. Urządzenia malarni zostały zabudowane w przestrzeni o wymiarach LxBxH=45x18.5x7.5m

  Podstawowe obszary technologiczne

  W instalacji można wyróżnić podstawowe strefy:

  - bufory koszy ze stanowiskiem załadunku i rozładunku detali

  - agregat przygotowania powierzchni (APP) w układzie 10 wanien

  - agregat malowania KTL (AKTL) w układzie trzech wanien

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...