• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  24.10.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  W przededniu swojej 100. rocznicy, znak Hollywood przechodzi renowację obejmującą świeże malowanie jego ikonicznych liter. − Znak jest dumą Los Angeles i jesteśmy podekscytowani, że fani na całym świecie mogą zobaczyć tę metamorfozę z okazji bardzo specjalnej 100. rocznicy − powiedział Jeff Zarrinnam, przewodniczący Hollywood Sign Trust.

  Historia znaku

  Zbudowany przez wydawcę Los Angeles Times Harryego Chandlera w 1923 roku jako billboard za 21 tys. dolarów dla jego ekskluzywnego osiedla Hollywoodland, znak szybko przyjął rolę gigantycznego znaku rozpoznawczego miasta. Miał być zainstalowany jedynie przez półtora roku, ale symbol ten wciąż mocno świeci wzdłuż południowego zbocza góry Lee na wzgórzach Hollywood. W 1949 roku znak został skrócony do Hollywood i do dziś pozostaje odniesieniem do przemysłu filmowego. Prawie 30 lat później, w 1978 roku, został zburzony w wyniku rozpadu i całkowicie odbudowany za 250 tys. dolarów dzięki takim sławom, jak założyciel Playboya Hugh Hefner, który zorganizował imprezę ze zbiórką.

  W ciągu swojej historii znak był poddawany ogólnym zabiegom konserwacyjnym, aby zachować świeży wygląd. Ostatnia renowacja miała miejsce dziesięć lat temu, w 2012 roku, co oznaczało pierwszą gruntowną zmianę wyglądu znaku od prawie 35 lat. Prace obejmowały całkowite usunięcie starej farby, zagruntowanie i pomalowanie liter wykonanych z blachy falistej. Wcześniej znak był lakierowany elastomerową powłoką, która nie była odpowiednia dla metalu falistego. W rezultacie powłoka pęcherzyła i rozwarstwiała się i nie przylegała prawidłowo do poprzedniej powłoki lakierniczej.

  Projekt odnowy z 2012 roku kosztował 175 tys. dolarów i został sfinansowany przez Hollywood Sign Trust i The Sherwin-Williams Company. Znak mierzy około 138 metrów długości, każda litera ma około 13,7 metra wysokości i od 9,5 do 12 metrów szerokości. Używając rusztowań wahadłowych, ekipy najpierw usunęły powłoki używając w 100% biodegradowalnego preparatu do usuwania farb, tak aby pozostała tylko goła, pofalowana blacha. Następnie przeprowadzono mycie ciśnieniowe i nałożono wodorozcieńczalny podkład akrylowy Pro-Cryl Universal firmy Sherwin-Williams. Znak został wykończony przy użyciu Emerald Exterior Acrylic Latex firmy Sherwin-Williams. Po zakończeniu zmagań z frontem liter, ekipa zeskrobała i przeszlifowała również ich tył, który następnie został polakierowany tym samym podkładem i farbą zewnętrzną. Wykonawca zaznaczył, że nowa powłoka wytrzyma co najmniej 10 lat zanim będzie wymagała ponownego lakierowania.

  Świętowanie 100 lat

  W ramach obchodów 100 lat ikoniczny znak Hollywood otrzymuje świeżą warstwę farby. − Robimy to mniej więcej co 10 lat. Taki jest cykl życia farby. Znak Hollywood otrzymuje nową metamorfozę w sam raz na swoją setną rocznicę. Chcemy, aby prezentował się w doskonałej formie − wyjaśnił Jeff Zarrinnam.

  Podobnie jak w 2012 roku, farbę dostarczy globalny producent powłok Sherwin-Williams. Oczekuje się, że prace potrwają około ośmiu tygodni i zostaną wykonane przez ekipę 10 malarzy. Aby zapewnić biały kolor i jasny wygląd znaku, ekipy zastosują 1500 litrów farby High Reflective White SW 7757 firmy Sherwin-Williams. Projekt ma być ukończony na początku listopada i został opłacony z funduszy Hollywoodzkiej Izby Handlowej oraz firm prywatnych.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne