• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 3(71)/2011

  Aktualności i przegląd rynku

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.05.2011, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Pierwsi w Polsce korzystają z urządzenia 3K firmy Wagner

  Dzięki zainstalowaniu urządzenia mieszającego 3K w lakierni firmy Akpil osiągnięto znaczne oszczędności. To pierwszy funkcjonujący w Polsce zespół pomp

  3-komponentowych firmy Wagner używany w elektrostatycznym malowaniu metalu.

  Przedsiębiorstwo Akpil znajduje się w Pilźnie koło Dębicy (w woj. podkarpackim). Firma założona przez Kazimierza Anioł w 1975 roku – od 1984 roku zajmuje się produkcją maszyn rolniczych. Jest obecnie jednym z największych producentów tego typu urządzeń w Polsce. Pierwsza maszyna z tych lat – sadzarka do ziemniaków – produkowana jest do dziś. Jako pierwszy zakład w Polsce Akpil uruchomił produkcję talerzy do bron – wciąż talerze te są doceniane przez rolników z całej Europy dzięki specjalnie skonstruowanym wycięciom i dbałości o jakość przez cały proces produkcji. Firma stawia również na maszyny z wyższej półki – produkuje wielozadaniowe kombajny do ziemniaków i warzyw: agregaty, pługi, brony i wiele innych (obecnie 40 typów maszyn), z tego znaczna część trafia na eksport.

  Elektrostatyka w skrócie

  System malowania elektrostatycznego opiera się na bardzo prostej zasadzie: farba ładowana prądem elektrycznym o ujemnej biegunowości przyciągana jest przez każdy uziemiony przedmiot. Cząsteczki farby przyciągane przez ten uziemiony przedmiot osiadają na powierzchni, również w miejscach znajdujących się po drugiej stronie malowanego obiektu. Pozwala to na znaczne zwiększenie tempa pracy oraz na oszczędność materiału związaną z minimalnym pyleniem.
  Firma Akpil jest producentem maszyn rolniczych.Fot. Akpil
  Malowanie odbywa się metodą elektrostatyczną przy pomocy ręcznych pistoletów GM 2000 EACF.

  Akpil stawia na nowości – corocznie inżynierowie tworzą kilka nowych projektów lub udoskonaleń. Miarą rozwoju jest również nowoczesność produkcji – firma stale udoskonala park maszynowy. Ostatnie lata to ciągłe inwestycje w technologie.

  Ostatnią inwestycją była nowoczesna lakiernia do malowania ciekłego maszyn rolniczych. Funkcjonuje ona od połowy marca. Składa się z kabiny malarsko-suszącej oraz kuchni farb usytuowanej obok kabiny. Takie rozwiązanie ułatwia utrzymanie porządku i czystości. System pomp, sterownik oraz pistolety dostarczyła firma Wagner. Inwestor zdecydował się na zamontowanie urządzenia mieszającego 3K. To najnowsze elektroniczne urządzenie zaprojektowane tak, aby zoptymalizować operacje zmiany koloru, zminimalizować odpady farby i rozpuszczalnika, zaoszczędzić czas oraz zwiększyć wydajność. Przeznaczone jest w szczególności do przemysłu drzewnego i meblarskiego, metalowego, tworzyw sztucznych oraz motoryzacji. W sumie zainstalowano 15 pomp: 9 w kuchni do farb nawierzchniowych i 6 do podkładowych. Pracą pomp steruje FlexControl seven.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...