• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  miesiąc temu  13.06.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Teknos otrzymał złoty medal EcoVadis za wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju. To plasuje Teknosa w czołowych 5 proc. z ponad 130 tys. firm ocenianych przez EcoVadis na całym świecie.

  Zgodnie z metodologią EcoVadis, Teknos osiągnął najlepsze wyniki w następujących kategoriach: środowisko, praca i prawa człowieka oraz łańcuch dostaw.

  Oto niektóre z osiągnięć, które przyczyniły się do tego wyniku:
  - zmniejszenie o 95% ilości substancji potencjalnie niebezpiecznych w stosunku do całkowitego zużycia surowców;
  - 97% bezpośrednich wydatków na zaopatrzenie jest objętych kodeksem postępowania dostawców Teknos;
  - znacząca poprawa wyników w zakresie bezpieczeństwa w 2023 r., ze wskaźnikiem częstotliwości wypadków powodujących utratę czasu pracy niższym o 21,3% w porównaniu z 2022 r.

  − Zrównoważony rozwój jest kamieniem węgielnym strategii Teknos, a złoty medal EcoVadis jest potwierdzeniem tego zaangażowania − mówi Paula Salastie, dyrektor generalna i właścicielka Grupy Teknos. − Oczywiste jest, że branża farb znajduje się w fazie transformacji, w której bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój są traktowane priorytetowo. W Teknos ściśle współpracujemy z naszymi dostawcami i klientami, aby wspólnie wprowadzać innowacje i opracowywać nową generację wysokowydajnych farb, które mają mniejszy wpływ na środowisko, wydłużają cykl życia produktów naszych klientów oraz są bezpieczniejsze w obsłudze i stosowaniu.

  Paula Salastie dodała: − Jesteśmy dumni, że nasza wytrwała praca nad zwiększeniem świadomości etycznej oraz rozwojem bardziej zrównoważonych operacji i produktów została po raz kolejny doceniona złotym medalem EcoVadis. Znalezienie się w czołowych 5 proc. wszystkich ocenianych firm to wielkie wyróżnienie, które będzie dla nas inspiracją na przyszłość. Dla nas bycie zrównoważonym wykracza daleko poza produkty i operacje. Będąc firmą rodzinną, ludzie są dla nas wszystkim, a bezpieczeństwo jest naszym priorytetem numer jeden. Dążymy do stworzenia wspaniałego miejsca pracy, w którym ludzie mogą stać się najlepszymi wersjami samych siebie. Wierzymy w budowanie długoterminowych relacji ze wszystkimi naszymi interesariuszami, od klientów po społeczności, w których działamy, aby wspierać ich w realizacji ich ambicji w zakresie zrównoważonego rozwoju.

  Teknos jest globalną firmą z branży farb i lakierów, prowadzącą działalność w ponad 20 krajach w Europie i Azji. Zatrudnia około 1600 osób, a sprzedaż netto w 2022 r. wyniosła 398 mln euro. Firma została założona w 1948 roku i jest jedną z największych fińskich firm rodzinnych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.teknos.com.

  EcoVadis jest agencją ratingową oceniającą działania i praktyki dostawców w zakresie ich społecznej odpowiedzialności biznesu. Klienci są oceniani od 0 do 100 punktów przyznawanych w ramach czterech zagadnień: środowisko naturalne, działania społeczne, etyka oraz łańcuch dostaw.

  Komentarze (2)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ romeo 2 miesiąc temu Dlatego też wymaganie warstwy wierzchniej o grubości 180mikronow to można sobie wymagać na prostych powierzchniach , stworzenie warstwy na odcinku 10m która.posiada ogrom dospawanych elementów na elemencie (a ten element waży np 5ton, ) to już inna bajka, nie mówię że się nie da ,.ale.trzeba mieć świadomość.ze.koszta pójdą ostro w górę , bo to masa przygotowań i naprawdę sporo czasu tym bardziej jak się.maluje rzeczy na eksport.
   oceń komentarz zgłoś do moderacji
  • ~ romeo 1 miesiąc temu Fajnie się pisze takie pierdoły , gorzej zrobić to samemu , najlepiej zwalić wszystko na lakiernika , malowanie prostych powierzchni to pikuś , jednakże malowanie powierzchni gdzie jest bardzo dużo do spawanych elementów o różnych kształtach i rozmiarach już nie jest tak proste by wykonać idealnie powierzchnię na np 180 mikronów , musi być tolerancja , jak dla mnie najważniejszymi czynnikami przy malowaniu skomplikowanych powierzchni stalowych są; czystość powierzchni( bardzo dobry preparat który usunie nie tylko tłuszcz z naszych rąk i brud ,.ale.takze.np. olej czy kleje do śrub czy smary) zabezpieczenie antykorozyjne + preparat wzmacniający przyczepność, Wyrobienie w trudnodoatepnych miejscach pędzlem lub wałkiem i najważniejsza.cecha farba !! Nie ma znaczenia czy to epoksyd czy to poliuretan , musi mieć świetne krycie , nie może być oszukana , a z własnego doświadczenia wiem że różnie to bywa u dystrybutorów ....
   oceń komentarz zgłoś do moderacji