Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Ten przyciągający wzrok kolor to mieszanka ciepła, luksusu i szorstkości, którą doceniają projektanci i warsztaty tuningowe.

  Po raz pierwszy w pięcioletniej historii samochodowego koloru roku Axalta wybrała lakier przeznaczony do tuningu samochodów w fabrykach i warsztatach. Sahara, czyli mieszanka złota i brązu, emanuje ciepłem, luksusem i siłą niezależnie od rozmiaru samochodu, choć szczególnie pasuje do coraz popularniejszych półciężarówek i SUV-ów. Doskonale też sprawdza się w nadwoziach dwukolorowych z czarnym dachem.

  – Dostrzegamy, że specjaliści coraz częściej decydują się na projekty dwukolorowe, z akcentowanymi dachami i listwami – mówi Nancy Lockhart, Axalta Global Colour Marketing Manager. – Jeśli chodzi o tuning optyczny aut, Sahara to idealny punkt wyjścia do dalszych prac.

  Sahara należy do linii ChromaDyne™, opracowanej dla producentów samochodów z całego świata. Inspirację dla tego koloru stanowił częściowo globalny wzrost popularności cieplejszych odcieni, o którym Axalta wspominała w Globalnym raporcie popularności kolorów. Żółte/złote samochody są najpopularniejsze w Indiach i Chinach, podczas gdy udział aut brązowych/beżowych rośnie najbardziej w Ameryce Północnej.

  Sahara to piąty kolor roku firmy Axalta. Poprzednie to czerwień Radiant Red (2015), niebieski Brilliant Blue (2016), szary Gallant Gray (2017) i biały StarLite (2018). Perłowa biel StarLite to pierwszy kolor omawiany w kontekście pojazdów autonomicznych. Obecnie opracowywane kolory są testowane pod kątem wykrywalności przez czujniki aut autonomicznych, a odcień Sahara powstał właśnie z myślą o widoczności.

  – Sahara to kolor ekscytujący i inspirujący, łączący w sobie ponadczasowy styl i luksusowe, niestandardowe wykończenie, które jest zarazem wyraziste i modne –  dodaje Ann de Clerck, Axalta Refinish Colour Service Manager na Europę, Bliski Wschód i Afrykę

  Więcej informacji na temat firmy Axalta można znaleźć na stronie www.axalta.pl.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   SMUTNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony