• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 6(50)/2007

  Aktualności i przegląd rynku

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.11.2007, ~ Administrator   

  W miejscowości Bolszewo zlokalizowana jest jedna z linii produkcyjnych przedsiębiorstwa PORTA KMI POLAND Sp. z o.o. Fabryka powstała tutaj w 1992 roku. Jest częścią grupy kapitałowej Komfort S.A. Dzięki sprawnemu zarządzaniu i stałym inwestycjom Porta w krótkim czasie stała się również znaczącym producentem drzwi na rynku europejskim.  W ofercie firmy można znaleźć pełną gamę drzwi do pokojów dziennych i kuchni - przeszklone, do sypialni - pełne, a do łazienki – z małym przeszkleniem, do hoteli i biur - różnych wzorów i kolorów. Redakcja „LP” gościła w Porcie. Przy okazji przyjrzeliśmy się prezentacjom różnych produkcji pomp do lakierowania ciekłego.

  Linia automatyczna.  Obecnie na linii wykorzystywane są pompy firmy Kremlin i Adal, a od września także Wagner Colora. Do niedawna stosowano pompę membranową ECCO. Używane są tutaj między innymi pompa 34 AV max i pompa Adal o przełożeniu 30 do 1. Częściowo maluje się ręcznie w kabinie o gabarytach około 3 m wysokości i ponad 5 m szerokości, która została zamontowana częściowo siłami pracowników Porty. Stanowisko zostało przygotowane dla dwóch lakierników. W przygotowaniu jest także nowa kabina, która zostanie zainstalowana w oddzielnym pomieszczeniu.

  Testowanie pompy.  Część produktów malowanych jest na linii automatycznej. Jednakże z powodów ograniczenia wynikającego z użytkowania takiego rodzaju maszyn można obrabiać tutaj jedynie płaskie skrzydła. Ich produkcja podyktowana była dynamicznym rozwojem firmy oraz koniecznością zaspokojenia potrzeb konsumentów. PORTA poszerzyła asortyment produkowanych przez siebie wyrobów o drzwi wewnętrzne płaskie, lakierowane i laminowane, odpowiadające współczesnym wymogom architektonicznym dla budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej.

  Obróbka drzwi.  W 2000 roku uruchomiono fabrykę ościeżnic drewnianych w Ełku. Nowy zakład nosi nazwę Porta KMI System. W kwietniu 2001 roku w skład Grupy Porta weszła nowa firma w Suwałkach produkująca stolarkę drzwiową. Firma ta nosi nazwę Porta KMI Fornir. Dynamiczny rozwój firmy zaowocował otwarciem kolejnej fabryki Porta KMI Metal produkującej ościeżnice metalowe, której uroczyste otwarcie nastąpiło we wrześniu 2001 roku. W 2004 roku w Ełku wybudowano nową halę produkcyjno-magazynową o powierzchni 7,5 tys. m. kw. Około 60% powierzchni nowej hali przeznaczono na cele magazynowe, natomiast w pozostałej części zamontowano nowe linie produkcyjne o wartości 8,5 mln zł.

  Nakładanie powłok.  - Stały rozwój firma Porta zawdzięcza ludziom. Załogę przedsiębiorstwa stanowi łącznie w czterech fabrykach około tysiąca osób. Są to wykwalifikowani pracownicy: stolarze, specjaliści obsługi maszyn, kadra technologiczna, projektanci oraz kadra menedżerska - podkreśla Jacek Sarnowski, prezes spółki.

  System transportu.  Równocześnie z rozwojem w Polsce Porta KMI Poland rozpoczęła dużą inwestycję zagraniczną. Na lokalizację nowego zakładu produkcyjnego wybrano miasto Arad w Rumunii. W lipcu 2003 powstała Firma Porta KMI Romania srl. Uroczyste otwarcie fabryki miało miejsce w czerwcu 2005 r.

  Wyrób po obróbce.  (julc)

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...