• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydarzenia

    KALENDARZ

    ponad rok temu  29.05.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Miejsce: Poznań

    Data rozpoczęcia: 04.06.2019

    Data zakończenia: 07.06.2019

    Strona 2 z 2

    12.00
    Zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji – kwalifikacje i kompetencje personelu
    Prowadzący Jerzy Kozłowski
    SLV – GSI Polska Sp. z o.o.
    Międzynarodowy inżynier spawalnik IWE, specjalista ds. zabezpieczeń antykorozyjnych; Frosio Inspector Level III, audytor systemów wg EN 1090, EN 15085, EN ISO 3834, EN ISO 9001, wykładowca kursów z zakresu spawalnictwa i antykorozji, wykładowca i koordynator kursów inspektorów antykorozji FROSIO.
    Wykład prezentować będzie wymagania dotyczące kwalifikacji i kompetencji personelu antykorozji, które odnajdujemy między innymi w normie EN ISO 12944-7. Już w punkcie dotyczącym warunków wstępnych dla wykonania prac malarskich wymaga się, by firmy zawierające umowy na nakładanie ochronnych systemów malarskich na konstrukcje stalowe i ich personel, powinny być zdolne do wykonania tych prac w sposób prawidłowy i bezpieczny. Prace wymagające szczególnej staranności powinny być wykonywane jedynie przez personel mający kwalifikacje. Zapis ten dotyczy np. procesu przygotowania powierzchni, nakładania powłok, suszenia, kontroli jakości.

    12.20
    W jaki sposób możemy wpłynąć na zmniejszenie opłat środowiskowych?
    Prowadząca Marta Klimas-Haczkowska
    Specjalista ds. ochrony środowiska - firma Egida
    Od ponad 10 lat zajmuje się obsługą przedsiębiorców w zakresie ochrony środowiska, w tym pomocą przy uzyskiwaniu decyzji środowiskowych, pozwoleń środowiskowych. Prowadzi również szkolenia z zakresu ochrony środowiska i gospodarki odpadami.
    Podczas wykładu dowiedzą się Państwo o rozwiązaniach, które mogłyby mieć wpływ na zmniejszenie szkodliwej emisji do powietrza, a tym samym na zmniejszenie opłat za korzystanie ze środowiska wynikających ze stosowania powłok lakierniczych, rozpuszczalników itp. A także jak zamiana jednej substancji na inną przekłada się na realny koszt korzystania ze środowiska, które substancje generują największe koszty, w jaki sposób korzystać w tym przypadku z karty charakterystyki i dobierać bardziej przyjazne dla środowiska mieszaniny?

    12.40
    Kolor – ocena wizualna i spektrofotometryczna – jak się sensownie wyposażyć?
    Prowadzący Tomasz Więckowski
    EUROTOM Sp. z o.o.
    Absolwent Wydziału Cybernetyki Technicznej i Biomedycznej Technicznego Uniwersytetu Ilmenau (Niemcy), drogę zawodową rozpoczął w przemyśle techniki medycznej, w latach 80. pracował na stanowisku menadżerskim na Bliskim Wschodzie dla renomowanych firm high-tech z sektora techniki medycznej i analityki laboratoryjnej. Od 1990 współudziałowiec i zarządzający firmą PTH Eurotom Sp. z o.o., dystrybutora wysokiej klasy sprzętu medycznego, od roku 2000 o profilu oprzyrządowania do kontroli farb, powłok i powierzchni oraz optoelektroniki w podczerwieni.
    Prezentacja skoncentruje się na użytkowych aspektach urządzeń do tego celu, w tym korelacji wartości liczbowych wyników pomiaru z wrażeniem wizualnym. Wobec złożoności procesów postrzegania barwy i połysku przez człowieka dobór odpowiedniego sprzętu jest tu kluczowy. Prezentacja odpowiada na pytanie, na jakie parametry techniczne spektrofotometrów barwy należy zwrócić uwagę i jak je interpretować, by skutecznie kontrolować barwę i połysk w praktyce przemysłowej.

    Nie zwlekaj! Wyślij już dziś zgłoszenie (imię, nazwisko, nazwę firmy) na adres julian.ciesielski@lakiernictwo.net.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...