Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  6 miesięcy temu  31.01.2019, ~ Administrator   

  Po raz pierwszy w historii WinDoor-tech, targi odwiedzi delegacja członków GIMAV. To kluczowe stowarzyszenie skupiające włoskich producentów i dostawców maszyn, akcesoriów, sprzętu i komponentów do obróbki szkła. Polska jest dla nich bardzo ważnym rynkiem.

  WinDoor-Tech to pierwsze międzynarodowe wydarzenie w 2019 roku, w którym wezmą udział członkowie GIMAV. Przedsięwzięcie zostało wsparte przez ITA (Włoską Agencję Handlu) i Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego. Celem jest promocja produktów do przetwarzania szkła „Made in Italy” w Polsce. Polska to dla Włoch jeden z kluczowych kierunków ekspansji w tym sektorze.

  Delegacja włoska zdaje sobie sprawę ze znaczenia jej obecności na stale rozwijającym się rynku, jakim jest rynek polskiej stolarki. Wyniki ostatniego raportu branżowego GIMAV potwierdzają, że pod względem eksportu szkła płaskiego Polska zajmuje 7 pozycję jako rynek docelowy dla produkcji włoskiej, co daje 2,73% udziału w rynku.

  Oprócz obecności instytucjonalnej w Punto Italia, 5 firm członkowskich zaprezentuje swoje produkty: Bottero Spa, Forel Spa, Helios Quartz Srl, TK Srl i Triulzi Cesare Special Equipment Srl. Kluczowe innowacje wskaże także Vitrum.

  Stowarzyszenie GIMAV zostało założone w 1980 roku i dziś jest ważnym punktem odniesienia dla całego sektora we Włoszech i za granicą.

  Obrót firm związanych z GIMAV stanowi w rzeczywistości około 80% całkowitego obrotu sektora i 77% całkowitego eksportu włoskich producentów tej branży.

  Targi WinDoor-tech odzwierciedlają dobrą koniunkturę w branży, goszcząc rekordową liczbę wystawców z całego świata. Impreza odbywająca się w cyklu dwuletnim zajmie aż 3 targowe pawilony.

  Tragi rozpoczną się 12 lutego 2019 r. i potrwają do 15 lutego tradycyjnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzenie odbywa się w trakcie największych targów branży budowlanej Budma.

  Stowarzyszenie GIMAV będzie obecne w pawilonie 8 na stoisku 39. „Lakiernictwo Przemysłowe” zaprasza również do odwiedzenia swojego stoiska, także w hali nr 8.

  Informacja na: www.windoortech.pl

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony