• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 3(59)/2009

    Aktualności i przegląd rynku

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.05.2009, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 2

    Odolejanie kąpieli myjących na liniach do przygotowania powierzchni przed malowaniem

    Niemiecka firma Meissner Technik Müllenbach GmbH (MTM), dostawca urządzeń myjących podczas produkcji seryjnej na świecie, jest obecna w Polsce od 1996 roku. Specjalizuje się w myciu części po obróbce mechanicznej. Wielu producentów samochodów i ich dostawcy, firmy z branży hydraulicznej i pneumatycznej, przemysł lotniczy a także zakłady z szeroko pojętej branży metalowej często, wybierają innowacyjne rozwiązania MTM.

    MTM ma także w swojej ofercie systemy regeneracji kąpieli myjących, a wśród nich odolejacz z płytami koalescencyjnymi KPE, który wielokrotnie sprawdził się na liniach malowania kataforetycznego oraz na liniach do fosforanowania. W swojej pracy wykorzystali je także: producent linii do malowania kataforetycznego firma ZUGIL z Wielunia oraz firma SITECH z Polkowic, jako użytkownik linii do fosforanowania. Zastosowanie skutecznego odolejacza pozwala na wydłużenie czasu pomiędzy wymianami kąpieli, a co za tym idzie na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji linii przygotowania powierzchni.

    Zadanie postawione przed odolejaczem

    Odolejacz ma za zadanie odseparować olej od wody z kąpieli myjącej podczas ciągłej, trzyzmianowej pracy tych urządzeń. W takiej sytuacji kąpiele myjące i myjąco-fosforanujące są wyburzone i nigdy nie ma czasu na to, aby olej oddzielił się od wody grawitacyjnie.

    723170.jpg

    Kąpiel w zbiorniku fosforanowania, w centrum widoczny czerpak pływakowy odolejacza.

    Innym problemem przy takich instalacjach jest to, że są to kąpiele o dużych objętościach i tak przykładowo, odolejacz KPE musi usunąć olej z cieczy o objętości 3-9 m³. Olej znajduje się w całej objętości kąpieli i jest dodatkowo mieszany z wodą poprzez ciągły przepływ tej kąpieli przez zbiornik. Do takiego zbiornika z cieczą fosforanującą wpadają również wszelkie inne zanieczyszczenia zmyte z części przygotowywanej. Na powierzchni zbiornika tworzy się zatem kożuch z piany, szlamu i drobnych zanieczyszczeń mechanicznych. Odolejacz pracujący w takich warunkach musi poradzić sobie nie tylko z separacją oleju od kąpieli myjącej, ale także z wyłapaniem wszystkich innych zanieczyszczeń, które mogłyby go zatkać i uniemożliwić przepływ cieczy.

    Zalety

    - Urządzenia kompaktowe, stojące obok lub na zbiorniku, który ma być odolejany, o powierzchni zabudowy w zależności od wersji ok. 0,2 m²

    - Możliwość zintegrowania odolejacza praktycznie z każdym zbiornikiem lub wanną myjącą

    - Brak podłączenia elektrycznego oraz do sterowania linii, gdyż urządzenie pracuje samodzielnie

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    • ~ sadero 1 ponad rok temu Ok, lakier to jeden temat, a co sądzicie o innym - https://www.historiaszkod.pl/s... Mianowicie - czy sprawdzenie VIN jest faktycznie dobrym krokiem? W sensie - czy to cokolwiek daje, tak z Waszego doświadczenia?
      oceń komentarz zgłoś do moderacji