• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 4(66)/2010

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.07.2010, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Czyszczenie profili za pomocą turbinowej oczyszczarki

    Do tysiąca ton miesięcznie - taka jest wydajność linii do śrutowania, która funkcjonuje od trzech lat w firmie Ruukki Polska w Obornikach. W tutejszym oddziale firmy powstają wielkie konstrukcje stalowe pod budowę różnych obiektów, w tym hal i elektrowni.

    Ruukki w Polsce oferuje szeroką gamę produktów i usług opartych na metalach. Firma jest silnym dostawcą dla branży budowlanej i inżynieryjnej dla całej Europy Środkowo-Wschodniej. Obornicki Wydział Konstrukcji Stalowych jest jednym z zakładów firmy. To tutaj powstają gotowe konstrukcje, z których montowane są obiekty w Polsce i za granicą. Zakład wyposażony został w nową turbinową oczyszczarkę Schlick RB 1500 z przenośnikiem rolkowym, wyprodukowaną w firmie Wheelabrator Schlick Sp. z o.o. z Zagórowa.

    Na dziesięciolecia

    Oczyszczarki strumieniowe z przenośnikiem rolkowym z Wheelabrator Group działają niezawodnie przez całe dziesięciolecia. Można w nich czyścić i usuwać zendrę z płyt, blach, belek, profili, rur itp. w drodze prostego załadowania na przenośnik rolkowy i naciśnięcia guzika START, by po krótkim czasie cyklu rozładowywać gotowe produkty - wolne od pyłu i ścierniwa. Firma oferuje rozwiązania przygotowania powierzchni dla przemysłów: motoryzacyjnego, lotniczego, medycznego, stalowego, odlewniczego i konstrukcji stalowych. Produkowane urządzenia śrutownicze zintegrowane są z wysokowydajnymi systemami filtracyjnymi i układami odzysku ścierniwa, co gwarantuje utrzymanie stanowiska pracy, jak i środowiska naturalnego w czystości.




    Profile po oczyszczeniu.

    Instalacja ta służy do obróbki strumieniowej profili, natomiast blachy śrutowane są na innym urządzeniu, również firmy Wheelabrator. Wymiary robocze linii to 1500 (szerokość) x 500 (wysokość) cm. Urządzenie pracuje średnio z prędkością 1,2 metra na minutę. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze oraz nowoczesnemu urządzeniu miesięczna przepustowość linii wynosi nawet tysiąc ton wyśrutowanej konstrukcji. Pozwala to być konkurencyjnym na rynku. Do oczyszczania używa się śrutu kulistego WS 330, dzięki czemu uzyskuje się jakość powierzchni klasy B SA 2,5. Używane może być wyłącznie staliwne ścierniwo kuliste. W urządzeniu pracują cztery turbiny, każda z nich ma po osiem łopatek. Prędkość ziaren ścierniwa wynosi ok. 75 m/s, a przez turbinę przepływa ok. 160 kg ścierniwa na minutę.




    Przepustowość linii wynosi do tysiąca ton miesięcznie.

    - Jesteśmy zadowoleni z pracy tej śrutowni – mówi Ryszard Wendlandt, kierownik nadzoru Wydziału Konstrukcji Stalowych. - Oczyszczarka ta spełnia postawione jej wymogi. Jakość oczyszczonych profili jest bardzo dobra. Nie bez znaczenia jest też serwis, zawsze możemy liczyć na pomoc technologów z Wheelabrator Group. Wszystkie elementy przygotowujemy pod własne potrzeby. W przypadku dużych zamówień pracujemy na trzy zmiany i wówczas wykorzystujemy maksymalne moce przerobowe urządzenia.




    W Ruukki śrutowane są profile do dużych konstrukcji stalowych.

    Detale, po oczyszczeniu w automatycznej śrutownicy, są spawane, po czym trafiają do malarni ciekłej. Tam są ponownie śrutowane, tym razem pneumatycznie. Śrut cięty powoduje, że powierzchnia jest bardziej chropowata, dzięki czemu przyczepność farby jest większa. Grubość powłoki malarskiej wynosi od 40 do 240 mikronów, zapewniając bardzo dobrą ochronę antykorozyjną.




    Detale przed oczyszczeniem.

    Grzegorz Petka

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...