• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 5(25)/2003

    Aktualności i przegląd rynku

    Ekologia i Ochrona Zdrowia

    ponad rok temu  01.09.2003, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Strona 1 z 2

    W środowisku pracy - zwłaszcza w przemyśle - występują różnorodne zanieczyszczenia w postaci gazów, par, pyłów, aerozoli i mgieł. W zależności od właściwości fizykochemicznych i toksykologicznych rozróżnia się cztery grupy gazów i par, trzy stopnie zagrożeń pyłowych oraz aerozole i mgły. Wszystkie wymienione rodzaje zagrożeń mogą występować pojedynczo i w mieszaninach o bardzo zróżnicowanym składzie.

    Szkodliwe substancje przedostają się do organizmu człowieka przez drogi oddechowe, przewód pokarmowy oraz rzadziej - wnikają przez skórę. Najczęściej i najłatwiej zanieczyszczenia wnikają do organizmu przez drogi oddechowe, powodując zatrucia, przewlekłe choroby, a nawet utratę życia. W pierwszym rzędzie powinno się zatem chronić drogi oddechowe człowieka.

    Sprzęt ochrony dróg oddechowych dzieli się na filtracyjny i izolujący, przy znaczącej przewadze ilościowej sprzętu filtracyjnego.

    Przedsiębiorstwo Maskpol od wielu lat produkuje i systematycznie rozwija oraz doskonali bogaty asortyment wyrobów chroniących drogi oddechowe przed gazami, parami i pyłami, aerozolami, mgłami oraz ich mieszaninami. Jest to sprzęt filtracyjny składający się z maski, kaptura, półmaski oraz pochłaniacza lub filtropochłaniacza.

    Produkowany sprzęt to 12 typów półmasek, maska pełnotwarzowa i kaptur ucieczkowy, 17 typów pochłaniaczy i filtropochłaniaczy oraz 3 typy filtrów. Tak bogata gama wyrobów stanowi bazę dla ochrony dróg oddechowych przed wszystkimi praktycznie zagrożeniami występującymi w przemyśle.

    . Pochłaniacze i filtropochłaniacze, selektywne, wielogazowe i specjalne produkowane są według wymagań normy PN-EN 141 oraz PN-EN 143. Stanowią skuteczną ochronę, nawet w przypadku, gdy maksymalne stężenie substancji szkodliwej nie przekracza 0,5% obj., a zawartość tlenu w powietrzu wynosi minimum 17% obj.

    W zależności od charakteru zanieczyszczeń obowiązuje podział pochłaniaczy na cztery grupy:

    o pochłaniacze i filtropochłaniacze gazów i par substancji organicznych typy - P 21/1-A i FP 211/1-P3/A wyróżnione kolorem brązowym, stosowane w lakiernictwie, przemyśle chemicznym, rolnictwie i wielu innych technologiach, w których stosowane są różnorodne związki organiczne;

    o pochłaniacze i filtropochłaniacze gazów nieorganicznych z wyjątkiem tlenku węgla - P 21/1-B i FP 211/1-P3/B oznaczone kolorem szarym, użytkowane na stanowiskach pracy, gdzie występują silnie toksyczne związki nieorganiczne, np.: cyjanowodór, arsenowodór, merkaptany i inne o podobnym działaniu i charakterze;

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...