• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 3(71)/2011

  Aktualności i przegląd rynku

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.05.2011, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2

  Nowoczesna lakiernia dopasowana do profilu produkcji

  Wydajniej, szybciej i taniej – tak w skrócie można podsumować proces malowania proszkowego po zainstalowaniu nowoczesnej malarni proszkowej w firmie Bolarus. Inwestor postawił potencjalnemu dostawcy sprzętu zasadniczy warunek: dobór takiej technologii, która jest relatywnie tania, ale oferuje wysoką jakość pracy urządzeń. Po przeanalizowaniu ofert, zdecydowano się na linię włoskiej firmy Euroimpianti. Jak podkreślają w Bolarusie, to był trafny wybór.

  Bolarus Spółka Akcyjna od 1962 r. produkuje urządzenia chłodnicze stosowane w placówkach handlowych i gastronomicznych. Produkty te dają możliwość przechowywania i eksponowania wszelkich towarów spożywczych, które wymagają niskich temperatur oraz zapewniają odpowiednie warunki zakupów i konsumpcji w pomieszczeniach handlowych i gastronomicznych. Zakład jest zlokalizowany w Bochni (woj. małopolskie). Firma w ciągu roku produkuje kilkanaście tysięcy różnorodnych urządzeń chłodniczych. Długoletnie doświadczenie w produkcji urządzeń chłodniczych gwarantuje wysoki poziom jakości i funkcjonalności wyrobów.

  Reklama
  Śródtekstowy - xrite 14.09-27.09 Julian
  Spółka, która funkcjonuje na rynku już prawie 50 lat, stale dopasowuje park technologiczny pod kątem swojej produkcji. Najnowszą inwestycją było instalacja nowoczesnej automatycznej lakierni proszkowej firmy Euroimpianti. Działa ona od stycznia tego roku.
  Wlot do automatycznej kabiny malarskiej.

  Jak podkreśla Jarosław Lech, kierownik sekcji technologicznej w Bolarusie, zanim przystąpiono do realizacji inwestycji, wcześniej przygotowano się do tego zadania. Dzięki temu przy pomocy zespołu sprawnych montażystów z firmy EcoLine (dystrybutor firmy Euroimpianti na terenie Polski) sama instalacja i rozruch lakierni nie zajęły wiele czasu i nie było konieczności robienia przestoju w produkcji. - Technicy wykazali się dużą sprawnością, wszystko było dobrze zorganizowane – chwali J. Lech. - Nie mieliśmy również problemów zaraz na starcie pracy malarni. Fachowcy z EcoLine służyli nam pomocą i radami.

  Wcześniej jednak kompleksowo wyremontowano halę, dzięki czemu przystosowano ją do nowych zadań. Może trudno w to uwierzyć, ale dzięki zainstalowaniu nowej lakierni zaoszczędzono aż 300 mkw. powierzchni. Oszczędność ta jest wynikiem lepszego rozmieszczenia urządzeń malarni.
  Syfonowy piec do polimeryzacji ma wspólną ścianę z piecem do suszenia detali.

  Nowa lakiernia składa się z tunelu przygotowania powierzchni (myjka i suszarka), kabin (jednej automatycznej z 12 pistoletami automatycznymi oraz dwoma ręcznymi do domalowań i drugiej, manualnej z 2 pistoletami) oraz pieca do polimeryzacji. Maksymalne wymiary detali, jakie mogą być lakierowane, to 2000 mm (wysokość), 800 mm (szerokość) i 4000 mm (długość). Ten ostatni wymiar jest bardzo ważny ze względu na lakierowanie dużych detali. To był jeden z warunków postawionych potencjalnemu dostawcy, aby w kabinie móc malować długie detale. Klientami Bolarusa są bowiem m.in. supermarkety, które kupują większe niż standardowe urządzenia chłodnicze.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...