Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 1(39)/2006

  Aktualności i przegląd rynku

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  01.01.2006, ~ Administrator   

  Strona 1 z 4

  Rozwiązania przemysłowych komór do obróbki strumieniowo-ściernej

  Mając na uwadze aktualne trendy w podejściu do ochrony środowiska, warunków pracy określanych przez przepisy BHP, wymogów jakościowych i cenowych, bezfundamentowa „kabino-maszyna” do obróbki pneumatycznej strumieniowo-ściernej z zamkniętym obiegiem ścierniwa i bardzo niskiej emisji zanieczyszczeń w powietrzu wyrzucanym na zewnątrz jest dobrym rozwiązaniem.

  Zasada działania „kabino-maszyn”

  Operator w komorze roboczej narzuca ścierniwo na powierzchnię obrabianego przedmiotu oczyszczanego za pomocą ręcznie kierowanej dyszy. Ścierniwo cyrkuluje w sposób ciągły: jest ono całkowicie zbierane poprzez podłogę odzysku, a następnie przekazywane jest do maszynerii odzysku ścierniwa, która zasila oczyszczarkę (pneumatyczne urządzenie rzutowe). Operator pracuje bez wysiłku i bez zbytecznych przerw w produkcji.

  Optymalne warunki pracy i widoczności są zapewnione przez odpowiednio dobrane oświetlenie i wentylację. Wentylacja współpracuje z filtrem odpylającym, który automatycznie zbiera powstające podczas obróbki pyły. Operator korzysta ze środków ochrony osobistej i bezpieczeństwa.

  Opis techniczny

  Trwała mechanicznie i odporna na korozję obudowa komory roboczej spełnia niezbędne kryteria pyłoszczelności i izolacji fonicznej. Specjalne bramy automatyczne typu Rollflex, aluminiowe, wygumowane i zmotoryzowane lub dwuskrzydłowe bramy wyposażone są w czujniki dostępu, które zatrzymują pracę urządzenia w przypadku ich otwarcia. Drzwi serwisowe wyposażone są w czerwoną lampkę sygnalizującą pracę w toku, w wizjer kontrolny i oświetlenie awaryjne.

  10sciteex_image020.jpg

  Zgarniacze z listwą elastyczną

  Oświetlenie górne, które stanowią energooszczędne reflektory fluorescencyjne, rozmieszczone w dachu obudowy, łatwo dostępne. Równomiernemu oświetleniu wnętrza komory przy natężeniu średnim > 300 lux w rzeczywistych warunkach eksploatacji sprzyja dach refleksyjny obudowy. Oświetlenie boczne (opcja), pyłoszczelne, odporne na uderzenia ścierniwa, daje jeszcze większy komfort pracy przy obróbce dolnych powierzchni elementów.

  Ochrona boczna ścian wykonana jest w postaci swobodnie zamocowanych osłon ze specjalnego kauczuku. Dzięki temu ścierniwo nie odbija się od ścian, zostaje wyhamowane i odpada u dołu ścian, ograniczając tym samym odbicia w kierunku operatora.

  10sciteex_image008.jpg

  Wnętrze komory śrutowniczej GETRASUR BLASTECO. Copyright SciTeeX Sp. z o.o

  Podłoga odzysku składa się z korytarzy wyposażonych w najnowszego typu profile elastyczne zgarniające, wprawiane w ruch za pomocą zespołu napędowego, zewnętrznego i łatwo dostępnego.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony