• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 1(39)/2006

    Aktualności i przegląd rynku

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.01.2006, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 1 z 4

    Rozwiązania przemysłowych komór do obróbki strumieniowo-ściernej

    Mając na uwadze aktualne trendy w podejściu do ochrony środowiska, warunków pracy określanych przez przepisy BHP, wymogów jakościowych i cenowych, bezfundamentowa „kabino-maszyna” do obróbki pneumatycznej strumieniowo-ściernej z zamkniętym obiegiem ścierniwa i bardzo niskiej emisji zanieczyszczeń w powietrzu wyrzucanym na zewnątrz jest dobrym rozwiązaniem.

    Zasada działania „kabino-maszyn”

    Operator w komorze roboczej narzuca ścierniwo na powierzchnię obrabianego przedmiotu oczyszczanego za pomocą ręcznie kierowanej dyszy. Ścierniwo cyrkuluje w sposób ciągły: jest ono całkowicie zbierane poprzez podłogę odzysku, a następnie przekazywane jest do maszynerii odzysku ścierniwa, która zasila oczyszczarkę (pneumatyczne urządzenie rzutowe). Operator pracuje bez wysiłku i bez zbytecznych przerw w produkcji.

    Optymalne warunki pracy i widoczności są zapewnione przez odpowiednio dobrane oświetlenie i wentylację. Wentylacja współpracuje z filtrem odpylającym, który automatycznie zbiera powstające podczas obróbki pyły. Operator korzysta ze środków ochrony osobistej i bezpieczeństwa.

    Opis techniczny

    Trwała mechanicznie i odporna na korozję obudowa komory roboczej spełnia niezbędne kryteria pyłoszczelności i izolacji fonicznej. Specjalne bramy automatyczne typu Rollflex, aluminiowe, wygumowane i zmotoryzowane lub dwuskrzydłowe bramy wyposażone są w czujniki dostępu, które zatrzymują pracę urządzenia w przypadku ich otwarcia. Drzwi serwisowe wyposażone są w czerwoną lampkę sygnalizującą pracę w toku, w wizjer kontrolny i oświetlenie awaryjne.

    10sciteex_image020.jpg

    Zgarniacze z listwą elastyczną

    Oświetlenie górne, które stanowią energooszczędne reflektory fluorescencyjne, rozmieszczone w dachu obudowy, łatwo dostępne. Równomiernemu oświetleniu wnętrza komory przy natężeniu średnim > 300 lux w rzeczywistych warunkach eksploatacji sprzyja dach refleksyjny obudowy. Oświetlenie boczne (opcja), pyłoszczelne, odporne na uderzenia ścierniwa, daje jeszcze większy komfort pracy przy obróbce dolnych powierzchni elementów.

    Ochrona boczna ścian wykonana jest w postaci swobodnie zamocowanych osłon ze specjalnego kauczuku. Dzięki temu ścierniwo nie odbija się od ścian, zostaje wyhamowane i odpada u dołu ścian, ograniczając tym samym odbicia w kierunku operatora.

    10sciteex_image008.jpg

    Wnętrze komory śrutowniczej GETRASUR BLASTECO. Copyright SciTeeX Sp. z o.o

    Podłoga odzysku składa się z korytarzy wyposażonych w najnowszego typu profile elastyczne zgarniające, wprawiane w ruch za pomocą zespołu napędowego, zewnętrznego i łatwo dostępnego.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 1(39)/2006

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne