• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Aktualności i przegląd rynku

  Strona 3 z 4

  Druga przedstawia obecną trudną sytuację z cenami materiałów wykorzystywanych w lakierowaniu przemysłowym oraz coraz to trudniejszy dostęp do nich. Pokazujemy jaki jest wpływ tej trudnej sytuacji rynkowej na procesy chemicznego przygotowania powierzchni w lakierniach przemysłowych oraz skuteczne rozwiązania, dzięki którym jakość i ekonomia procesów zostaje zachowana. Wszystko to na przykładach naszych klientów, którzy nam zaufali, a my ich nie zawiedliśmy.

  P.C. Systems opowiada o rozwiązaniach dla przemysłu 4.0.:

  1. „Coatmaster Flex – nowy wymiar pomiaru grubości przed i po utwardzeniu farby”.
  2. „GemaConnect – wirtualny pulpit do zarządzania, analizy i optymalizacji procesu malowania”.

  Zarówno Coatmaster Flex, jak i GemaConnect to najnowsze technologie, które pomagają optymalizować i zarządzać aplikacją proszkową.

  Każdy lakiernik wie, że jednym z podstawowych pomiarów w lakierni jest pomiar grubości powłoki. Coatmaster Flex to innowacyjne rozwiązanie do bezdotykowego pomiaru grubości farb (zarówno proszkowych, jak i mokrych) przed oraz po utwardzeniu. Podczas warsztatów uczestnicy mają okazję poznać jak działa i jakie niesie korzyści. A w przerwach samemu sprawdzić jego pracę w praktyce poprzez samodzielny pomiar na pomalowanych częściach.

  GemaConnect to nowości w portfolio Gema Switzerland, szwajcarskiego koncernu, który od lat zajmuje czołowe miejsce wśród dostawców urządzeń do aplikacji farb proszkowych. To nowe cyfrowe narzędzie do zarządzania produkcją, które wizualizuje, analizuje i optymalizuje proces malowania proszkowego i jest dla wszystkich firm, które chcą poprawić ogólną wydajność operacyjną, zmaksymalizować zasoby i zredukować koszty operacyjne. Podczas prelekcji pokazywane było funkcjonowanie tego narzędzia.

  Firma TIGER Coatings prezentuje tematy:

  1. „Skład farby proszkowej, co wpływa na jej cenę w dzisiejszych czasach?”
  2. „Aktualne trendy kolorystyczne. Koszt malowania proszkowego.”

  Podczas warsztatów lakierniczych przybliżona zostaje historia malowania proszkowego oraz przedstawiony jest sposób produkcji lakierów proszkowych, który różni się znacznie od wyrobu farb ciekłych. Dowiadujemy się (lub przypominamy sobie) z czego składa się farba proszkowa i co wpływa na dzisiejsze zwiększenie cen farb i z czego to wynika.
  Dodatkowo pragniemy podkreślić, że cena samej farby nie powinna być priorytetowa przy wyborze farby czy dostawcy. Pokazujemy, że są też inne parametry, które wpływają na finalny koszt malowania. Są to: ciężar właściwy farby, który ma bezpośrednie przełożenie na wydajność, czy ilość wymalowanych metrów kwadratowych z jednego kilograma farby, a co za tym dopiero idzie, finalny koszt wymalowania jednego metra kwadratowego.
  Obie prezentacje przeplatają się ze sobą. Opowiadamy również o najczęstszych problemach powstających podczas całego procesu malowania proszkowego, które wpływają na zwiększenie kosztu malowania proszkowego. Pewne koszty są ukryte. Mogą na pierwszy rzut oka nie być kojarzone ze wzrostem zużycia farby, a docelowo wpływają na koszt polakierowanego detalu.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Wspieramy lokalnie, działamy globalnie
  Wspieramy lokalnie, działamy globalnie
  Wspieramy lokalnie, działamy globalnie
  Wspieramy lokalnie, działamy globalnie
  Wspieramy lokalnie, działamy globalnie
  Wspieramy lokalnie, działamy globalnie
  Wspieramy lokalnie, działamy globalnie

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...