• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.08 - 30.09 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  ponad rok temu  09.06.2020, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Rusza cykl branżowych spotkań online pod nazwą ITM_talks, organizowany przez zespół targów ITM Industry Europe i Modernlog. Pierwsze wydarzenie z tej serii pt. „Cyberbezpieczeństwo jako konieczny warunek rozwoju przemysłu 4.0” zaplanowano na 18 czerwca. Wirtualne rozmowy będą merytorycznie wpisywać się w tematykę Kongresu Industry NEXT. The New Reality, towarzyszącego targom ITM.

  Kongres Industry NEXT. The New Reality to pierwsza platforma dyskusji nad narzędziami wspierającymi przemysł mierzący się z nową rzeczywistością wywołaną globalną epidemią. Wydarzenie, które odbędzie się 3-4 listopada 2020 r. organizowane jest z inicjatywy Grupy MTP oraz zespołu ITM INDUSTRY EUROPE - największych targów przemysłowych w tej części Europy. Ekspertów kongresu już od 18 czerwca będzie można poznać i posłuchać online podczas pierwszego spotkania z cyklu ITM_talks.

  Polski sektor produkcyjny jest coraz bardziej świadomy konieczności wprowadzania zmian, zwłaszcza w obliczu obecnej sytuacji na świecie. Epidemia wywołana koronawirusem w wyraźny sposób wpłynęła na postrzeganie robotyzacji i automatyzacji. Przedsiębiorstwa, które zdążyły już wcześniej zaimplementować nowoczesne technologie mniej odczuły skutki kryzysu.
  - Coraz więcej menedżerów fabryk zdało sobie sprawę, że transformacja cyfrowa wpływa na konkurencyjność i poprawę wydajności ich przedsiębiorstw. Program Kongresu Industry NEXT. The New Reality wpisuje się w aktualne potrzeby rynku. To tutaj zaproszeni prelegenci rozwieją wątpliwości i odpowiedzą na pytania, które stawiają sobie obecnie zarządzający przedsiębiorstwami produkcyjnymi – zdradza szczegóły projektu Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

  Wielowymiarowe wsparcie dla przemysłu

  Niektóre przedsiębiorstwa na czas walki z koronawirusem były zmuszone zamrozić działalność lub ponieść nakłady inwestycyjne ukierunkowane na poprawę wydajności i konkurencyjności polskiego przemysłu. Dlatego pierwsza część kongresu zostanie poświęcona programom wsparcia oraz funduszom zapewniającym firmom płynność finansową w okresie poważnych zakłóceń w gospodarce. Ważnym aspektem wydarzenia będzie jego praktyczny wymiar. Do prezentacji swoich doświadczeń z zakresu implementacji koncepcji 4.0 zostali zaproszeni liderzy innowacyjnego przemysłu. Będą to przedstawiciele tych firm, które dzięki robotyzacji oraz automatyzacji procesów - w odpowiedzi na diametralną zmianę warunków prowadzenia działalności - zyskali podwójnie.

  - Targi ITM INDUSTRY EUROPE zostały przeniesione z czerwca na listopad. Decyzja była uwarunkowana sytuacją epidemiologiczną w kraju. To trudny czas dla niemal każdej branży. Musimy zmierzyć się z nową rzeczywistością. Tematyka kongresu powstała w odpowiedzi na obecny kryzys. Podczas uroczystego otwarcia uczestnicy dowiedzą się więcej odnośnie konkretnych rozwiązań w ramach Tarczy Antykryzysowej. Nie zabraknie także podsumowania pierwszych wdrożeń. Przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej przybliżą również sposoby i preferencyjne ulgi na automatyzację dla firm inwestujących w cyfryzację, robotyzację oraz rozwój i badania – mówi Anna Lemańska-Kramer.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony