Szukaj

  LUXOR – seria farb ekskluzywnych.

  LUXOR – seria farb ekskluzywnych.

  ST Powder Coatings rośnie w siłę

  Włoski producent farb proszkowych zaskakuje dynamiką rozwoju. Firma, której początki sięgają 2004 roku, rozrasta się w błyskawicznym tempie. Na początku 2019 roku ST Powder Coatings wkroczyło bezpośrednio na kolejny europejski rynek, kupując Porfesték Kft. – dotychczasowego dystrybutora swoich produktów na Węgrzech, który teraz będzie odpowiadał również za obsługę rynku w Rumunii, Serbii i na Słowacji. Zaś nieznacznie wcześniej, w maju 2018 roku, powstało ST Powder Coatings Portugal, nowy oddział na terenie Portugalii, mający na celu bezpośrednią sprawniejszą obsługę klientów portugalskich. 

  Ten krok wyraźnie umocnił obecność przedsiębiorstwa na Półwyspie Iberyjskim. Warto przypomnieć, że niemal od początku istnienia ST Powder Coatings działa również hiszpański oddział zlokalizowany w okolicach Madrytu, który oprócz dystrybucji farb proszkowych, zajmuje się również, w swojej fabryce, produkcją sprayów do zaprawek i wzorników powłok. Nie mniej znaczące dla rozwoju firmy było nabycie czeskiego dystrybutora – Barten S.r.o., którego włoski producent został właścicielem w 2012 roku, przejmując 70% udziałów.
  Poza bezpośrednią obecnością na coraz to nowych terytoriach ST Powder Coatings zbudowało sprawnie działającą sieć dystrybutorów, dzięki którym ich farby proszkowe są dziś obecne łącznie w 20 krajach. Marka jest również rozpoznawalna w Polsce, gdzie od 2013 roku jej przedstawicielem jest firma Fapro, mająca siedzibę i magazyn centralny w Radomiu. 
  Główna fabryka zlokalizowana jest w Montecchio Maggiore w północno-wschodnim regionie Włoch, w prowincji Vicenza. Zakład posiada najnowocześniejsze rozwiązania zarówno w zakresie produkcji, jak i organizacji całego przedsiębiorstwa. Podążanie w kierunku Przemysłu 4.0 potwierdza m.in. zastosowanie zaawansowanych systemów informatycznych MES (system realizacji produkcji) i ERP (planowanie zasobów przedsiębiorstwa), które wraz ze zautomatyzowaną produkcją znacznie usprawniają pracę i poprawiają wydajność. 
  Firma od zawsze stawiała na innowacyjność i podążała w kierunku doskonałości, czego uhonorowaniem jest nominacja w ubiegłorocznej edycji Le Fonti Innovation Awards® w kategorii Doskonałość Roku/Innowacja & Przywództwo, a także miejsce w zbiorze zatytułowanym „100 Doskonałości Roku” publikowanym przez Ricardo Dell’Anna Editore. Rok wcześniej ambicje i dynamikę rozwoju firmy doceniła również Włoska Giełda Papierów Wartościowych, która zaprosiła ST Powder Coatings do uczestnictwa w programie ELITE, którego celem jest wspieranie wzrostu nowoczesnych i dobrze rokujących przedsiębiorstw mocno stawiających na rozwój. 
  Włoski producent dokłada wszelkich starań również w zakresie nieustannego wzbogacania swojej oferty. Obok dość powszechnych na rynku farb epoksydowych, epoksydowo-poliestrowych i poliestrowych, również certyfikowanych Qualicoat (klasy 1 i 2) i GSB, oferuje także powłoki o specjalnym przeznaczeniu, jak antybakteryjne, antystatyczne, antygraffiti czy odporne na wysokie temperatury. Ważnym krokiem okazało się wzbogacenie asortymentu o antykorozyjne systemy certyfikowane przez Qualisteelcoat, których obecnie posiada trzy: dla stali cynkowanej ogniowo (do klasy korozyjności C5I H), dla stali cynkowanej metodą Sendzimira (do klasy korozyjności C4 H) oraz dla stali (do klasy korozyjności C4 H). Dynamicznie działający zespół laboratorium stara się szybko reagować na rosnące wymagania rynku, nieustannie poszukując nowych rozwiązań. Wynikiem takich działań jest m.in. opracowanie linii farb niskotemperaturowych cienkopowłokowych o wykończeniu grubej struktury, seria nosi nazwę EVO +. Zaś jednym z ostatnich osiągnięć jest opracowanie systemu „proszek na proszek” opartego na malowaniu dwuwarstwowym (podkład + farba nawierzchniowa) utwardzanym w jednym tylko cyklu polimeryzacyjnym, co przekłada się na znaczną oszczędność. Na specjalny podkład można zastosować farbę nawierzchniową w dowolnej kolorystyce z palety RAL.
  Obecnie w magazynie we Włoszech stale dostępnych jest ponad 700 produktów, ale ich liczba nieustannie rośnie. Oferta ST Powder Coatings jest w stanie zaspokoić najrozmaitsze wymagania klientów, którzy szczególny nacisk kładą nie tylko na wysoką jakość powłok, ale również na estetykę, bowiem farby efektowe charakteryzujące się słynną włoską finezją są wizytówką firmy. Wystarczy wspomnieć powłoki antyczne, te imitujące anodowanie czy choćby serię LUXOR z zachwycającymi kameleonami o mieniącym się efekcie metalicznym, który powoduje, że powłoka zmienia się nagle z niebieskiej na fioletową, z zielonej na niebieską czy czerwonej na niebieską w zależności od kąta patrzenia. Na uwagę zasługuje również linia MOJAVE DESERT, której niezwykłe wykończenia przywodzą na myśl słone jezioro Badwater na pustyni Mojave czy też kolekcja OXIDE składająca się z poliestrów fasadowych w głęboko matowej drobnej strukturze nawiązujących do efektu utlenienia. Przebogatą gamę metalików uzupełniają  produkty bondowane. Warto tu wspomnieć, że fabryka posiada własny system bondingu. 
  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, włoski producent wprowadził na rynek wysokojakościowe farby zaprawkowe w sprayu, które gwarantują powtarzalność koloru, połysku, jednolitość powierzchni oraz trwałość powłoki. Okazało się to dużym ułatwieniem, gdyż w razie konieczności wykonania poprawek wystarczy zamówić spray, podając kod farby zastosowanej do wymalowania danego detalu.
  ST Powder Coatings w duchu swojego hasła „More Than Colour” stara się dostarczyć swoim klientom nie tylko odpowiednie produkty, ale również zapewnić wsparcie i współpracę opartą na partnerstwie, zaufaniu i niezawodności. Ciągłe dążenie do doskonałości powoduje nieustanne podnoszenie standardów na każdym polu, co jest niewątpliwą korzyścią dla obu stron.                         

  Fapro Sp.j.
  ST Powder Coatings

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  OXIDE – seria farb imitujących efekt utlenienia.
  Zautomatyzowany proces pakowania.
  Nowoczesna technologia produkcji.
  Fabryka w Montecchio Maggiore we Włoszech.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony