• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Technologie Lakiernicze

  miesiąc temu  14.06.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Technologia Flowsense firmy J. Wagner GmbH, zwiększająca produktywność i jakość malowania przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia farby proszkowej, została uhonorowana nagrodą „Die Oberfläche (The Surface)” podczas ceremonii, która odbyła się na targach Surface Technology Germany, wydarzeniu prezentującym trendy w sektorze wykańczania powierzchni (odbywającym się od 4 do 6 czerwca w Stuttgarcie).

  Jury uznało Flowsense za najbardziej znaczące osiągnięcia w zakresie zwiększonej produktywności, oszczędności proszku, poprawy jakości i zmniejszenia śladu węglowego. Jest to jedyna technologia powlekania proszkowego, która otrzymała nagrodę, ponieważ pozostałe nagrody zdobyły rozwiązania techniczne w dziedzinie galwanizacji.

  W porównaniu z lakierowaniem ciekłym, w malowaniu proszkowym ustawione ilości wyjściowe mogą nie być znane ani stałe w średnim okresie ze względu na zużycie farby i inne parametry procesu, a użytkownicy kompensują to akceptując wyższe tolerancje lub częstsze kontrole.

  Technologia malowania proszkowego Flowsense opracowana przez J. Wagner GmbH z powodzeniem kontroluje proces malowania w powtarzalny sposób, pomagając klientom osiągnąć niezmiennie wysoką jakość powierzchni. Działa jak autopilot w procesie malowania proszkowego, automatycznie nawigując procesem malowania i prowadząc do lepszych wyników powlekania − pozwalając również operatorowi skupić się na innych zadaniach.

  Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w branży obróbki powierzchni i technologii wykończeniowych. Została ona wręczona podczas targów SurfaceTechnology Germany w celu uhonorowania najbardziej innowacyjnych zastosowań lub technologii we wszystkich dyscyplinach. Firma Wagner zdobyła to wyróżnienie po raz pierwszy w 2013 roku dzięki pionierskiej technologii bezpiecznego dla procesu powlekania proszkowego standardowych płyt MDF.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...