• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 3(53)/2008

  Aktualności i przegląd rynku

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.05.2008, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  Od biura projektowego do lakierni  O tym, że rynek wymusza niejako uruchomienie dodatkowej działalności świadczy przykład firmy PROMONT ze Świebodzic, która w 1988 roku powstała jako samodzielne biuro projektowe. Zakresem działania objęła rynek systemów techniki powietrza. Długa była jej droga do uruchomienia własnej lakierni, lecz na efekty nie trzeba było czekać.  W 1994 roku firma rozpoczęła produkcję urządzeń i instalacji oraz zaczęła oferować końcowy ich montaż u klienta. W roku 2001 uruchomiona została produkcja wymienników ciepła. W tym samym roku firma zakupiła pierwszą wycinarkę laserową. Przedsiębiorstwo postanowiło także kompleksowo przygotowywać swoje produkty, dlatego przy współpracy z firmą ECO-LINE, w 2007 roku zamontowano automatyczną linię malowania proszkowego, mieszczącą się na ponad 1500 m kw. Jednakże na początku swojej działalności posiłkowano się malarnią własnej produkcji, która musiała wpierw zarobić na zainstalowanie nowszej malarni.

  Linia do malowania proszkowego.  Obecnie w PROMONT pracuje na dwóch zmianach 200 osób na produkcji, 11 lakierników proszkowych, 4 lakierników ciekłych, 23 spawaczy. Przedsiębiorstwo stara się reagować na potrzeby rynku. Jest w stanie wprowadzić trzecią zmianę oraz wybudować nowe hale pod nowe linie produkcyjne lub obróbki powierzchni. W planie jest otworzenie linii do malowania kataforetycznego, które jest odpowiedzią na pojawiające się na rynku zapotrzebowanie na tego typu zabezpieczanie materiałów.

  Jedna z kabin w lakierni ciekłej.  - Obecna linia do malowania proszkowego zainstalowana przez ECO-LINE, a wyprodukowana przez doskonale już znaną na polskim rynku włoską firmę EUROIMPIANTI, składa się z procesu przygotowania powierzchni: odtłuszczania, fosforanowania, dwóch płukanek, suszenia i malowania (w kabinie firmy Euroimpianti), aplikacji (firmy Nordson) oraz pieca do polimeryzacji proszku – wymienia Roman Mieszała, kierownik działu malarni w firmie Promont. - W planie jest zamontowanie kabiny automatycznej. Dzięki temu chcemy zwiększyć wydajność oraz poprawić warunki pracy pracowników pracujących w kabinie.

  Proces montażu pomalowanych detali.  Gabaryty lakierni proszkowej: 850 cm szerokość, 3000 cm długość, 1500 cm wysokość. Cała linia ma długość 160 metrów. W oddzielnej hali zamontowano kabinę do lakierowania ciekłego produkcji własnej, a w przygotowaniu są jeszcze trzy kabiny. Malowane są tam zbiorniki do paliwa agregatów prądotwórczych (farbami poliuretanowymi dwuskładnikowymi - według dokumentacji zleceniodawcy), a także znaki drogowe (podkładem dwuskładnikowym na mokro, a następnie proszkiem - zalecenie producenta farb TRIMIDE). W lakierni ciekłej firma jest w stanie pomieścić elementy 5000 cm szerokie, 8000 cm długie, około 3000 cm wysokie. Kabiny wyposażono w suszarki, które przyspieszają schnięcie pomalowanych detali w temperaturze około 60 st. C.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...