Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Technologie Lakiernicze

  22 dni temu  11.03.2020, ~ Administrator   

  O IST Metz GmbH

  IST Metz GmbH jest średniej wielkości firmą produkcyjną z siedzibą w Nurtingen w Niemczech. Około 550 pracowników pracuje obecnie w grupie firm IST Metz na całym świecie. Od ponad 40 lat firma produkuje systemy do utwardzania farb, lakierów, silikonów, klejów, żywic za pomocą promieni UV. Grupa IST Metz oferuje swoim klientom, wśród których znajdują się m.in. znane międzynarodowe firmy z branży drzewnej i motoryzacyjnej, największy na świecie asortyment wysokiej jakości lamp UV i systemów LED. Zakres usług uzupełniają systemy IR i technologia ekscymerowa.

  Lampy ekscymerowe do matowienia powierzchni

  Technologia ekscymerowa charakteryzuje się bardzo wysoką mocą utwardzania cienkiej wierzchniej warstwy lakieru, dzięki czemu w kilka sekund otrzymujemy niezwykle matowe oraz odporne na zarysowania, ślady palców oraz czynniki chemiczne powierzchnie. Cechy te sprawiają, że ekscymer jest wykorzystywany w coraz większej ilości sektorów i aplikacji przemysłowych. Przy długości fali 172 nm rozpoczyna się proces polimeryzacji bardzo cienkiej wierzchniej warstwy powłoki utwardzanej promieniowaniem UV, w wyniku czego powstają mikro-pofałdowania, dające matowy efekt. Pod spodem lakier jest wciąż mokry i można go utwardzić za pomocą konwencjonalnych technologii UV. Ponieważ lampy ekscymerowe są źródłami zimnego światła, są idealne do stosowania na materiałach wrażliwych na ciepło, takich jak tworzywa sztuczne i cienkie folie.

  Najbardziej ekonomiczne systemy UV

  Dzięki BLK LAMPcure IST Metz oferuje najlepiej sprzedające się w aplikacjach przemysłowych systemy UV o długości do 2,30 m. Urządzenie zostało opracowane w celu spełnienia najwyższych wymagań przemysłowych i od wielu cieszy się uznaniem za swoją niezawodność i wydajność. Obecnie produkowana jest już siódma generacja chłodzonych wodą systemów BLK, które w porównaniu do technologii wyposażonych w chłodzenie powietrzem osiągają większą wydajność suszenia bez konieczności zwiększania mocy lamp. Technologia BLK ma możliwość wytwarzania moc promieniowania UV powyżej 200 W/cm, a dzięki swojej smukłej konstrukcji może być zintegrowana z już istniejącymi liniami lakierniczymi znacznie zwiększając ich wydajność.

  Wydajna technologia LED do zastosowań przemysłowych

  Technologia LEDcure firma IST Metz zawiera chłodzone wodą wysokowydajne systemy LED, które wyróżniają się wyjątkowo solidną i kompaktową konstrukcją. LEDcure opiera się na zasadzie modułowej, która gwarantuje dostosowanie do potrzeb użytkownika i wszechstronne zastosowanie. Długość systemu jest dowolnie skalowalna i można ją dopasować do różnych formatów maszyn i sytuacji montażowych.

  W złożonych rozwiązaniach montażowych i produkcyjnych, w których niezbędne jest kontrolowane utwardzanie i natychmiastowa stabilność stosowane są kleje i żywice utwardzane za pomocą promieni UV w kilka sekund. W bogatym portfolio produktów IST Metz znajduje się również mobilny i zasilany akumulatorem moduł LED do utwardzania punktowego i powierzchniowego HANDcure. Ma on zakres długości fali od 365 nm do 415 nm, a dzięki wadze 1,0 kg umożliwia pracę bez zmęczenia.

  IST METZ w Polsce jest reprezentowane przez Andrzeja Jabłońskiego, Autoryzowanego Dealera. Więcej informacji o systemach www.ist-uv.pl.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony