Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 4(114)/2018

  Aktualności i przegląd rynku

  6 miesięcy temu  13.08.2018, ~ Administrator   

  Strona 1 z 3

  BASF prezentuje trendy kolorystyczne w motoryzacji 2018–2019 

  W czerwcu projektanci firmy BASF zaprezentowali nową kolekcję trendów kolorystycznych dla branży motoryzacyjnej. „Keep It Real” pokazuje kolory, które oddadzą ducha przyszłości. Choć produkcja samochodów z użyciem nowych kolorów dla motoryzacji jeszcze się nie rozpoczęła, marka Glasurit firmy BASF już dziś pracuje nad zapewnieniem dostępności doskonałego rozwiązania na czas uruchomienia produkcji.

  Potrzeba zachowania autentyczności w świecie, w którym technologia zaciera granice pomiędzy prawdą i fikcją, jest siłą napędową kampanii dotyczącej Trendów kolorystycznych w branży motoryzacyjnej 2018–2019 firmy BASF – „Keep It Real”. 
  Gdy innowacje, takie jak sztuczna inteligencja, samochody autonomiczne czy automatyzacja przemysłu upowszechniają się, powrót do elementu ludzkiego – potrzeb i emocji człowieka – staje się coraz ważniejszy. Projektanci z działu powłok firmy BASF przełożyli te obserwacje na kolekcję 65 kolorów pojazdów.

  Ciemne kolory, odcienie niebieskiego i złożone efekty symbolizują wszechobecną technologię

  Rozwój cyfryzacji sprawia, że technologia staje się mniej widoczna i coraz silniej związana z rzeczywistością. Zastosowania z zakresu rozszerzonej rzeczywistości i inteligentne gadżety, które ułatwiają codzienne życie, splatają rzeczywistość ze światem cyfrowym. Wydaje się, że ludzie poświęcają więcej czasu na przeglądanie stron internetowych, dążąc do perfekcji w mediach społecznościowych (kreując perfekcyjny obraz siebie w social media), niż w realnym świecie. Ta wszechobecność technologii znalazła odzwierciedlenie w trendach kolorystycznych w branży motoryzacyjnej. Centralnym punktem kolekcji są odcienie szarości i błękitu. Achromatyczne kolory są łączone ze złożonymi efektami stanowiącymi kolorowe i naturalne akcenty i reprezentującymi połączenie świata rzeczywistego z wirtualnym. Odcienie koloru niebieskiego – odzwierciedlające barwę ekranów i światła cyfrowego – są silnie nasycone. Naturalne faktury i barwne efekty symbolizują poszukiwanie ludzkich cech w wirtualnym świecie. 

  Zmieniające się funkcje – nowe koncepcje dotyczące mobilności mają wpływ na wybór kolorów 

  Koncepcje współdzielenia samochodów, usługi prywatnych przewozów i jazda autonomiczna zmienią funkcję samochodu z przedmiotu prywatnego w bardziej publiczny środek transportu. W przypadku samochodów przeznaczonych do wspólnego użytku istotną rolę odegrają palety kolorów, które podobają się wszystkim. Kolekcja trendów pokazuje, jak rozbudowane faktury i skomplikowane efekty mogą nadać każdemu kolorowi unikalny charakter. 
  Ponadto BASF stawia czoło przyszłej mobilności poprzez nieustanny rozwój powłok funkcjonalnych. Wybrane kolory z kolekcji posiadają system, który zmniejsza stopień nagrzewania się powierzchni pojazdu, co ogranicza wzrost temperatury we wnętrzu. Dalsze innowacje to m.in. kolory o najnowocześniejszej funkcjonalności, która – bez uszczerbku dla wizualnej atrakcyjności powłoki – zwiększa współczynnik odbicia światła, poprawiając skuteczność technologii LiDAR wykorzystywanej do pomiaru prędkości i odległości. 

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Projektanci z działu powłok firmy BASF stworzyli nową kolekcję 65 kolorów do samochodów.
  Gray Ambivalence, ostry szary metalik.
  Atomium Sky, mocno nasycony błękit.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 4(114)/2018

  do góry strony