• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Aktualności i przegląd rynku

    ponad rok temu  22.05.2017, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Firma Alucrom AB, specjalizująca się w zakresie ochrony przed korozją, stosuje system powłok Hempel składających się z zaledwie dwóch warstw dla wydajnej i trwałej ochrony ogromnych stalowych wież dla elektrowni wiatrowych. Wierzchnia powłoka jest oparta na technologii Pasquick™ opracowanej przez Covestro. Dzięki temu spółka przyczynia się do większej rentowności tego źródła energii odnawialnej.

    Energetyka wiatrowa należy do najbardziej zrównoważonych technologii w zakresie wytwarzania energii elektrycznej i prężnie rozwija się na całym świecie. Jednak aby w pełni wykorzystać potencjał tego źródła energii odnawialnej, produkcja i obsługa turbin wiatrowych musi stać się znacznie bardziej ekonomiczna. Jednym z podstawowych czynników w tym zakresie jest ochrona ogromnych elementów stalowych przed korozją. 
    Szwedzki specjalista ds. ochrony przed korozją - Alucrom AB obsługuje główną elektrownię w Malmö w zakresie powłok elementów turbin wiatrowych: tylko w 2008 r. wieże stalowe o powierzchni przekraczającej 300 tys. metrów kwadratowych zostały oczyszczone pod ciśnieniem i pokryte lakierem. Aby zaspokoić rosnący popyt, firma Alucrom szukając ekonomicznych i pozwalających oszczędzić czas rozwiązań zwróciła się o pomoc do duńskiego producenta powłok lakierowych Hempel A/S.

    Firma Hempel świetnie wykonała to zadanie opracowując system lakierniczy bazujący na zaledwie dwóch warstwach, cynkowym podkładzie epoksydowym oraz wierzchniej warstwie opartej na technologii Pasquick™ z Covestro. Technologia i system powłok przeszły wszystkie testy i od tej pory Alucrom używa ich jako podstawowego rozwiązania. Firma była teraz w stanie dostarczyć sześć ogromnych stalowych wież w tygodniu do swojego klienta Enercon Windtower Production AB. 
    Przy użyciu technologii Pasquick™ liczba warstw może być zmniejszona w porównaniu do konwencjonalnej metody, a zewnętrzna warstwa jest grubsza - 320 mikrometrów. Ponadto, powłoki szybciej się utwardzają. Oba czynniki przyczyniają się do zmniejszenia czasu trwania procesu i kosztów produkcji turbin wiatrowych. 

    Technologia ta ma przewagę nad powłokami konwencjonalnymi, nawet pod względem ekologicznym: firma Alucrom odnotowała istotne zmniejszenie emisji lotnych związków organicznych (VOC) o około 30%. 

    Źródło: Covestro 

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...
    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne