• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 6(62)/2009

  Aktualności i przegląd rynku

  Drewno

  ponad rok temu  01.11.2009, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2

  Odpowiedź na szczególne wymagania dla powłok mebli kuchennych i łazienkowych

  Powłokom mebli kuchennych i łazienkowych stawia się szczególne wymagania, gdyż chodzi tu nie tylko o estetykę i funkcjonalność, ale również o trwałość i odporność na wiele szkodliwych czynników, w tym także na podwyższoną wilgotność. Nie dziwi więc fakt, że sektory produkcji mebli kuchennych i łazienkowych traktuje się podobnie.

  IVM Chemicals, mając ogrom doświadczeń w produkcji lakierów do drewna oraz na bieżąco śledząc zmieniające się trendy stylistyczne, dokładnie opracowuje cykle dla obu segmentów meblarskich. Gama marki ILVA dysponuje wieloma produktami, które można użyć w procesie produkcji mebli kuchennych/łazienkowych, zarówno w produkcji wielkoseryjnej, jak i przy unikatowych, pojedynczych realizacjach.

  793061.jpg

  Gama marki ILVA dysponuje wieloma produktami, które można użyć w procesie produkcji m.in. mebli łazienkowych.

  Z uwagi na dominację w segmencie producentów mebli łazienkowych cykli kryjących, na szczególną uwagę użytkowników industrialnych zasługują podkłady poliestrowe UV, które aplikować można na surowiec stosunkowo niskiej jakości. Uzyskuje się wówczas powłokę trwałą i odporną na utratę objętości przy jednoczesnej dużej wydajności lakierniczej. Na wyszczególnienie zasługują podkłady białe UV do aplikacji zarówno natryskowej, jak i na polewarkach: PI810 (klasyczny poliester) oraz PI820 - biały, bezstyrenowy produkt polialilowy. Ten ostatni produkt jest dedykowany klientom, których odbiorcy końcowi są szczególnie uwrażliwieni na wykorzystanie styrenu w produktach lakierniczych. Oprócz tego, ścisła współpraca pomiędzy laboratorium IVM Chemicals a producentami urządzeń aplikacyjnych doprowadziła do powstania nowatorskiego podkładu PI8/2330 gwarantującego zarówno doskonałe wypełnienie, jak i przyczepność do bardzo niestabilnego materiału, jakim bywa płyta MDF czy płyta wiórowa.

  793062.jpg

  ILVA oferuje produkty zdolne wydobyć i podkreślić piękno naturalnego drewna.

  System doboru kolorów ILVA, oparty na wzornikach RAL K7 oraz NCS, oferuje szeroką paletę wybarwień o różnych stopniach połysku. Emalie poliuretanowe, oparte na konwerterach serii PM i PL i emalie wodne wewnętrzne, bazujące na dwuskładnikowych konwerterach wodnych z serii HKA i HKR, gwarantują perfekcyjną stabilność pomimo upływu czasu. Zarówno rozcieńczalnikowe, jak i wodnorozcieńczalne emalie barwne są odporne na działanie agresywnych fizycznie i chemicznie czynników zwykle obecnych w środowisku kuchennym, takich jak: wilgotność w podwyższonej temperaturze, światło słoneczne (niszczące działanie UV), barwniki i garbniki (testy na kawę i herbatę), alkohole (testy na etanolu, piwie i winie), łagodne kwasy i zasady (kwas cytrynowy i soda kuchenna) detergenty, środki dezynfekujące i inne. Nowością w ofercie ILVA są lakiery wodne UV w wysokim połysku – 100 gloss, nadające się także do polerowania. Produkty TW600 – lakier wodny UV w wysokim połysku oraz PW600 – lakier biały w wysokim połysku mogą być aplikowane na liniach dotychczas pracujących na lakierach rozcieńczalnikowych – wszędzie tam, gdzie istnieją systemy suszące dające min. 35 minut potrzebnego czasu odparowania w temperaturze 35-40ºC. Tego typu linie występują w większości dużych fabryk mebli łazienkowych.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...