• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  10.08.2020, ~ Administrator   

  Nowa powłoka, która została opracowana w celu zapewnienia lepszej ochrony ładowni masowców, zyskała akceptację na rynku – od czasu jej oficjalnego zaprezentowania w sierpniu ubiegłego roku farba marki Nippon Paint Marine pod nazwą Neoguard Toughness została już zastosowana w 37 ładowniach.

  – Opracowaliśmy wytrzymałą powłokę Neoguard w odpowiedzi na zapotrzebowanie armatorów na system powłok epoksydowych do ładowni, który będzie bardziej odporny na uderzenia, ale nie spodziewaliśmy się, że będziemy mieli tak wiele zastosowań zaraz po wprowadzeniu tego produktu na rynek – mówi Makoto Nakagawa, dyrektor marketingu w firmie Nippon Paint Marine. – Neoguard Thoughness jest niewątpliwie jedną z najtrwalszych powłok, jakie wyprodukowaliśmy na komercyjny rynek morski.

  Grubość tej bardzo trwałej powłoki epoksydowej jest odpowiednia szczególnie do ochrony konstrukcji stalowych przed ścieraniem i uderzeniami spowodowanymi przez rudy żelaza, węgiel i inne ładunki masowe, zapewniając jednocześnie długoterminową ochronę przed korozją. Produkt spełnia wymagania amerykańskiej FDA dotyczące zgodności produktu w przypadku kontaktu z ziarnem i paszą.

  – Uszkodzenia mechaniczna spowodowane ładunkami oraz samym załadunkiem to główny powód, dla którego tradycyjne powłoki zawodzą, co w wielu przypadkach może bezpośrednio prowadzić do korozji i awarii konstrukcyjnych. Neoguard Toughness zmniejsza to ryzyko – powiedział Nakagawa.

  Powłoka jest odporna na pękanie wobec siły uderzeń do 4 dżuli – w tym celu należy osiągnąć podczas nakładania grubość suchej powłoki na poziomie 250 µm. Aplikacja nie wymaga specjalnego sprzętu; powłokę nakłada się konwencjonalnym natryskiem powietrznym, a pełne utwardzenie na sucho zostaje osiągnięte w ciągu 5 dni przy temperaturze 30°C.

  Jedną z firm, które zastosowały farbę Neoguard Toughness, jest Iskenderun Shipping . – Odkryliśmy, że zapewnia ona znaczne oszczędności kosztów poprzez zmniejszenie wymagań dotyczących konserwacji i napraw – powiedział Ahmet Hamza, główny koordynator w Iskenderun Shipping. – Łatwe czyszczenie powłoki pozwoliło również na skrócenie czasu i zwiększenie wydajności realizacji pomiędzy ładunkami.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...