Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  2 miesiące temu  27.06.2018, ~ Administrator   

  Potrzeba bycia autentycznym w świecie, w którym technologia zaciera granice między rzeczywistością a fikcją, przyświecała twórcom nowej kolekcji farb dla automotive nazwanej „Keep It Real”. Wraz z pojawieniem się innowacji, takich jak sztuczna inteligencja, autonomiczna jazda i industrializacja robotów, coraz ważniejszy staje się powrót do elementu ludzkiego – ludzkich potrzeb i emocji. Projektanci z działu Coatings firmy BASF przełożyli te obserwacje na kolekcję 65 kolorów dla powłok samochodowych.

  Postępy w cyfryzacji powodują, że technologia staje się coraz to mniej widoczna, ale też bardziej powiązana z rzeczywistością. Rozszerzone aplikacje rzeczywistości i inteligentne gadżety, które upraszczają codzienne życie, łączą rzeczywistość ze światem cyfrowym. Wydaje się, że ludzie spędzają więcej czasu na platformach internetowych, dążąc do perfekcji w mediach społecznościowych bardziej niż w prawdziwym świecie. Ta wszechobecność technologii znajduje odzwierciedlenie w kolorystycznych trendach motoryzacyjnych. Odcienie szarości i błękitu są najważniejszym elementem kolekcji. Achromatyczne kolory łączą się ze złożonymi efektami, które dodają barwnych i naturalnych akcentów oraz reprezentują połączenie rzeczywistości ze światem wirtualnym. Niebieskie barwy – odzwierciedlające kolor ekranów i światła cyfrowego – pojawiają się jako silne nasycone barwy. Naturalne tekstury i kolorystyczne efekty symbolizują poszukiwanie ludzkich cech w wirtualnym świecie.

  Koncepcje dotyczące car sharingu, czy jazda autonomiczna przełożą funkcje samochodu z osobistego obiektu na bardziej publiczny środek transportu. W przypadku samochodów zaprojektowanych do współdzielenia ważną rolę odgrywają kolorowe palety o uniwersalnym charakterze. Trendy z kolekcji pokazują, jak skomplikowane tekstury i zawiłe efekty mogą sprawić, że każdy kolor będzie naprawdę wyjątkowy.

  Ponadto firma BASF zajmuje się mobilnością przyszłości, kontynuując rozwój kolorów funkcjonalnych. Wybrane kolory z kolekcji obejmują system powłok, który ogranicza gromadzenie się ciepła na powierzchni pojazdu, co zmniejsza wzrost temperatury wewnątrz samochodu. Kolejne innowacje obejmują kolory z najnowocześniejszą funkcjonalnością, zwiększającą współczynnik odbicia światła dla lepszej wykrywalności LiDAR, bez uszczerbku dla ich estetycznego wyglądu.

  O dziale Coatings firmy BASF

  Dział Coatings firmy BASF jest światowym ekspertem w zakresie opracowywania, produkcji i wprowadzania na rynek innowacyjnych i zrównoważonych lakierów samochodowych OEM i lakierów renowacyjnych, a także farb dekoracyjnych oraz stosowanych powierzchniowych obróbek podłoży metalowych, plastikowych i szklanych dla szerokiego zakresu branż.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony