• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.08 - 30.09 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Motoryzacja

  2 miesiące temu  05.07.2021, ~ Administrator   

  Osoby związane z konferencją „Bezpieczny Pojazd – Bezpieczny Pasażer” wyznaczyły jej nowy cel – Zero Śmiertelnych Ofiar w Transporcie Publicznym Unii Europejskiej do 2030 r.

  Dotychczasowym celem konferencji było prezentowanie zagrożeń dla podróżujących autobusami, mikrobusami i tramwajami, promowanie nowych, zwiększających bezpieczeństwo rozwiązań, upowszechnianie wyników najnowszych badań oraz dobrych praktyk. Są to niewątpliwie cenne i szczytne cele, ale czy wystarczające? Czy można nadal obojętnie patrzeć na kolejne katastrofy i kolejne ofiary w transporcie publicznym? Czy śmierć kilkanaściorga dzieci w autobusie na Słowacji lub młodej pary tuż przed ich ślubem w wypadku mikrobusu w Polsce ma pozostać bez echa i konsekwencji? A przecież o podobnych zdarzeniach słyszymy co chwila.

  Jak pokazały poprzednie konferencje, wyeliminowanie takich zagrożeń jest może niełatwe, ale możliwe. Aby tak się stało, konieczne jest zaangażowanie wielu firm i organizacji. Poczynając od producentów pojazdów, którzy mogą jeszcze wiele zmienić, aby ich pojazdy stały się rzeczywiście bezpieczne, po przewoźników, ustawodawców i firmy kontrolujące.

  Dlaczego jest to tak ważne? Czy tylko ze względu na medialne relacje z wypadków? Oczywiście, że nie. Przecież niemal każdy korzysta z transportu publicznego lub wysyła swoje dzieci autobusem do szkoły, na wycieczkę, basen, martwi się o swoich najbliższych jadących do pracy, więc oczekuje, że będzie to przejazd bezpieczny i nie chce słyszeć w wiadomościach, że zdarzyło się nieszczęście z udziałem jego bliskich.

  Więc nie bądź obojętny i dołącz do grona tych, którym zależy, biorąc udział w Europejskiej konferencji „Bezpieczny Pojazd – Bezpieczny Pasażer”!

  Warszawa, 18 – 19 listopada 2021. Więcej na www.safetypassengers.com

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony