• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Aktualności i przegląd rynku

    Aktualności i przegląd rynku

    Motoryzacja

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  16.07.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    W wielu krajach, kiedy zostajemy trafieni ptasią kupą może to być oznaką szczęścia, jednak lądowanie ptasich odchodów na samochodzie może mieć poważniejsze konsekwencje dla twojego lakieru. Tymczasem pojazdy Forda są testowane na taką ewentualność - przy pomocy sztucznej ptasiej kupy.

    Opracowane w laboratorium syntetyczne odchody są tak realistyczne, że mogą dokładnie odzwierciedlać różne diety, a co za tym idzie, inną kwasowość odchodów większości ptactwa w Europie.

    Próbki nakładane na panele testowe poddawane są starzeniu w piecu w temperaturze 40°C, 50°C i 60°C dla odtworzenia warunków użytkowania przez klienta, w ten sposób przesuwając ochronę przed korozją farby do granic możliwości.

    Test „ptasiej kupy” to tylko jedna z prób, przez które przechodzi farba. Powłoki na panelach poddawana są również działaniu kwasu fosforowego zmieszanego z detergentem mydlanym oraz działaniu syntetycznego pyłku, zanim zostaną postarzone w piecach w 60°C i 80°C przez 30 minut. Test pokazuje ochronę przed unoszącymi się w powietrzu cząsteczkami, takimi jak pyłki oraz lepki sok drzewny.

    Wiosna i lato mogą być szczególnie niebezpieczne dla farb, ponieważ w tych porach nie tylko jest więcej ptaków ale farba może również mięknąć i rozszerzać się pod wpływem intensywnego światła słonecznego. Gdy ostygnie, kurczy się, a wszelkie zabrudzenia, w tym ptasie odchody, przyczepiają się do powierzchni i pozostawione na pojeździe mogą powodować trwałe ślady, które wymagają specjalistycznego czyszczenia.

    Dzięki dopracowaniu pigmentów, żywic i dodatków, które wchodzą w skład błyszczącego lakieru ochronnego samochodu, specjaliści mogą zapewnić, że powłoka, którą Ford aplikuje na swoje pojazdy, ma optymalne właściwości, po to aby była odporna na tego rodzaju zanieczyszczenia bez względu na pogodę.

    Pozostawienie ptasich odchodów na jakimkolwiek samochodzie nigdy nie jest dobrym pomysłem. Porada dla każdego właściciela samochodu polega na regularnym myciu pojazdu gąbką i letnią wodą z szamponem o neutralnym pH oraz natychmiastowym, delikatnym usuwaniem nieszkodliwych substancji z lakieru. Woskowanie pomalowanych powierzchni raz lub dwa razy w roku pomaga zapewnić, że nowe lakiery będą bardziej odporne na środowiskowe zanieczyszczenia, a przy tym pozostaną lśniące.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...