• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.08 - 30.09 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  ponad rok temu  19.06.2020, ~ Administrator   

  Teknos opublikował raport na temat informacji niefinansowych, który dotyczy roku 2019 i opisuje sposób wdrażania zrównoważonego rozwoju oraz działania firmy w jego zakresie. Raport także przedstawia kluczowe wskaźniki pozafinansowe i ryzyka związane ze środowiskiem, personelem, własnymi operacjami i łańcuchem dostaw.

  – Inwestujemy w zrównoważony rozwój od kilku lat w ramach naszej strategii. Uważamy, że raport jest świetnym sposobem na zwiększenie przejrzystości naszych działań - mówi Paula Salastie, CEO Teknos Group.

  Program społecznej odpowiedzialności Teknos składa się z czterech obszarów: zrównoważone rozwiązania i usługi, odpowiedzialne operacje i łańcuch dostaw, rozwój ludzi oraz przyszłe pokolenia.

  Teknos dąży do opracowania powłok, które są bardziej trwałe i bezpieczniejsze zarówno dla środowiska, jak i dla ludzkiego zdrowia. Przykładem takich rozwiązań jest zmniejszenie udziału niebezpiecznych chemikaliów i LZO w swoich produktach, a zrównoważony rozwój stał się jeszcze bardziej zintegrowanym elementem badań i rozwoju niż kiedykolwiek wcześniej.

  – Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że naszą specjalistyczną wiedzę w zakresie powłok można wykorzystać nie tylko w tradycyjnych rozwiązaniach powierzchniowych, takich jak farby i lakiery, ale także w sposób niekonwencjonalny – mówi P. Salastie. – Przykładami takich rozwiązań są powłoki higieniczne, powłoki ognioodporne lub papierowa butelka opracowana we współpracy z liderami branży przemysłowej. Oprócz dostarczania produktów o długiej trwałości także szkolimy naszych klientów, aby pomagali oszczędzać energię w procesach malarskich, zmniejszać straty farby podczas lakierowania lub zapewnić bezpieczne stosowanie chemikaliów. Dzięki partnerstwu możemy wykorzystać fachową wiedzę z różnych dziedzin i wspólnie opracować innowacyjne, lepsze dla środowiska rozwiązania. Jesteśmy naprawdę zaangażowani w to, aby nasza firma była bardziej zrównoważona we wszystkich obszarach i chcemy realizować naszą misję pod hasłem „Sprawiamy, że świat trwa dłużej”. W tym roku dążymy do lepszego zrozumienia wpływu naszych działań na klimat i stworzenia bardziej ujednoliconych praktyk w zakresie wydajności energetycznej oraz gospodarowania odpadami – dodaje Salastie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony