Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Drewno

  ponad rok temu  29.08.2018, ~ Administrator   

  Teknos przejmuje firmę Kiilto zajmującą się produkcją lakierów do parkietów. Asortyment produktów składa się z lakierów podkładowych, 1-składnikowych i 2-składnikowych lakierów oraz wypełniaczy. Poprzez przejęcie firma Teknos otrzyma prawo własności do receptur, nazw handlowych, kontaktów z klientami i know-how. Przeniesienie sprzedaży i logistyki nastąpi 1 listopada 2018 r., a przeniesienie produkcji planowane jest na początek 2019 r.

  Założona w 1919 roku Kiilto Oy jest fińskim, rodzinnym producentem produktów dla przemysłu chemicznego. Działalność obejmuje opracowywanie, produkcję i sprzedaż klejów oraz lakierów. Firma Kiilto sprzedaje swoje produkty do uszlachetniania powierzchni parkietów w Finlandii, Szwecji, Łotwie, Litwie, Estonii, Polsce, Rosji, Białorusi i na Ukrainie. Klienci to przede wszystkim profesjonaliści zajmujący się produkcją podłóg drewnianych. Teknos ma już ugruntowaną pozycję we wszystkich tych krajach dzięki własnym biurom sprzedaży.

  - Lakiery i wypełniacze Kiilto uzupełniają asortyment produktów Teknos dla branży producentów podłóg - mówi Arto Mannonen, dyrektor zarządzający Teknos Oy. - Mamy silną pozycję na rynku, dzięki czemu możemy płynnie kontynuować obsługę nowych klientów za pośrednictwem naszych lokalnych biur sprzedaży i oferować im jeszcze szerszy asortyment produktów.

  - Teknos jako producent farb ma duże doświadczenie w obróbce powierzchni, dzięki czemu produkty Kiilto zadomowią się w firmie Teknos i czeka je wspaniała przyszłość – dodaje Anssi Asikainen, dyrektor zarządzający Kiilto Oy.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony