• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Ekologia i Ochrona Zdrowia

  Wyroby Lakiernicze

  Ekonomia lakierowania

  ponad rok temu  21.07.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Producent powłok Teknos opublikował raport dotyczący informacji niefinansowych, który opisuje działania firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju w 2020 roku.

  Zrównoważony rozwój jest integralną częścią strategii Grupy Teknos. W strategii tej Teknos wyznaczył sobie ambicję osiągnięcia pozycji najbardziej zrównoważonego dostawcy rozwiązań w zakresie powłok w przemyśle.

  – Żyjemy w świecie, w którym zasoby stają się coraz bardziej ograniczone – mówi Paula Salastie, prezes Teknos Group. – Musimy znaleźć rozwiązania, budując rzeczy i procesy w taki sposób, aby były trwałe. Wymaga to od wszystkich przejścia na bardziej okrężne praktyki: dążenia do rozwiązań o dłuższej żywotności i wykorzystywania surowców odnawialnych. Jako dla firmy rodzinnej ciągłość jest dla nas bardzo ważna i chcemy pozostawić przyszłym pokoleniom lepszy świat.

  Teknos dąży do uzyskania trwałych produktów, zwiększając wykorzystanie surowców odnawialnych i wprowadzając innowacyjne, niekonwencjonalne rozwiązania w zakresie obróbki powierzchni. W 2020 r. firma Teknos wprowadziła na rynek wodorozcieńczalną powłokę HYDRO WAX zawierającą około 30% węgla pochodzenia biologicznego. Dodatkowo, Teknos skupił się na rozwoju powłok barierowych dla przemysłu opakowaniowego w celu zmniejszenia zużycia tworzyw sztucznych i polepszenia możliwości recyklingu opakowań.

  Teknos szkoli klientów w oszczędzaniu energii na ich liniach lub procesach malarskich, zmniejszaniu ilości odpadów farb i zapewnieniu bezpiecznego stosowania chemikaliów. W 2020 r. Teknos wprowadził na rynek przewodnik dla konsumentów dotyczący odpowiedzialnego malowania, który zawiera wskazówki dotyczące minimalizowania i prawidłowego postępowania z pozostałościami po procesie malowania. Teknos rozpoczął opracowywanie usług mających na celu pomoc klientom przemysłowym w zmniejszeniu ilości odpadów powstających w wyniku stosowania produktów Teknos.

  – Zrównoważony rozwój można osiągnąć tylko wspólnie – twierdzi Paula Salastie. – Dzięki ścisłej współpracy z naszymi klientami, dostawcami i innymi zaangażowanymi stronami, możemy wspierać ich w osiąganiu celów i przedsięwzięć związanych ze zrównoważonym rozwojem. Dzięki współpracy partnerskiej wykorzystujemy wiedzę z różnych dziedzin, aby opracowywać bardziej zrównoważone rozwiązania dla potrzeb różnych branż.

  Teknos jest zaangażowany w bezpieczne stosowanie chemikaliów, opracowywanie rozwiązań poprawiających komfort i samopoczucie oraz zmniejszanie zawartości substancji niebezpiecznych w swoich produktach. W 2020 r. firma Teknos obniżyła udział lotnych związków organicznych (LZO) o 2% w stosunku do poziomu z 2019 r. Jest to tendencja spadkowa kontynuowana z poprzednich lat.

  – Zdrowie i dobre samopoczucie są dla nas niezwykle ważne – dodaje Paula Salastie. – Chcemy, aby życie było zdrowsze, oferując bezpieczne i certyfikowane produkty oraz wprowadzając innowacje w zakresie nowych rozwiązań. Wcześniej opracowaliśmy np. powłoki antybakteryjne dla bardziej higienicznych powierzchni. W ubiegłym roku wprowadziliśmy na rynek farbę z technologią oczyszczania powietrza w pomieszczeniach.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...