• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2025

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 1(45)/2007

    Aktualności i przegląd rynku

    Urządzenia Lakiernicze

    ponad rok temu  01.01.2007, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 2

    – Jako członek Związku Jakości Lakierowania Przemysłowego czuje się Pan szczególnie zobowiązany do przestrzegania jakości?

    – Czuje się zobowiązany wobec klienta. A ten ma prawo do dobrej jakości. Wszędzie dzisiaj ustala się standardy jakościowe, jednak w branży przygotowania powierzchni czasami nie traktuje się tego jeszcze całkiem poważnie.

    – Czego Pan wymaga?

    – Wymagam, aby klienci żądali jakości, a mianowicie jakości, którą można wykazać, która daje im gwarancję, że dostają dobry i długotrwały produkt.

    Komora do przygotowania powierzchni, wyposażona w jeżdżące i na stałe zainstalowane systemy natryskowe, dysponuje trzema szynami i może pomieścić naraz dwa wózki. Przy małych częściach załadowane są obie zewnętrzne szyny, przy większych obrabianych przedmiotach średnia szyna. Po zawieszeniu kabina jest sterowana całkowicie automatycznie w kierunku odpowiednich zbieraków. Dzięki pompie wirnikowej obrabiane przedmioty są na danych zawieszkach opryskiwane odpowiednim medium. Odciekające medium odpływa z powrotem do zbiornika. Po krótkiej fazie odcieku komora przygotowania powierzchni kieruje detale automatycznie do następnego zbiornika, aż zostaną zakończone wszystkie etapy przygotowania powierzchni. Na koniec, obrobione części wyjeżdżają z komory, a następny wsad może być odpowiednio – według następnego wybranego programu – czyszczony i lakierowany. Przy tym, mówi Peter Singer: – Dzięki elastycznemu podejściu, czego oczekują nasi klienci, można indywidualnie oferować możliwie najwyższą jakość.

    ReklamaŚT - electriscoatings 24.04 - 24.10 Julian
    Dostosowana technika transportowa

    Dzięki przejściowej koncepcji „modulo” wsadowej techniki przygotowania powierzchni, techniki lakierowania na mokro i techniki lakierowania proszkowego, Markus Kopp jest w stanie kształtować swoją ofertę lakierowania całkowicie elastycznie, a jednocześnie zapewnić jakość. Dzięki dostosowanej do jego potrzeb technice transportowej wózki do zawieszania detali, w zależności od rodzaju lakierowania, są ustawiane w pojedynczych pozycjach. Po lakierowaniu na mokro, względnie lakierowaniu proszkowym, zawozi się wózki przez przesunięcie poprzeczne do strefy parkowania i tam są „zbierane”. W zależności od jakości zawieszonych części, do pieca może wjechać dziesięć do dwunastu wózków i tam zachodzi proces wypalania. Dla lakiernika pracującego na zlecenie, jak Markus Kopp, takie rozwiązanie oznacza całkiem nową konkurencyjną sytuację: – Jestem nie tylko o wiele bardziej elastyczny, jeśli chodzi o produkcję. Dostarczam także jakość, którą można sprawdzić.

    Kopp Oberflächentechnik AG

    VS-Schwenningen, Markus Kopp

    Tel.+ 49 7720 9943-0

    m.kopp@koppag.de,

    www.koppag.de

    Tłum. Anna Kalińska

    Czesław Bedyk

    Za: „besserLackiren”

    nr 18 2006