• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Aktualności i przegląd rynku

    Aktualności i przegląd rynku

    Budownictwo

    KALENDARZ

    ponad rok temu  14.01.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 8 minut

    Miejsce: Poznań

    Data rozpoczęcia: 12.02.2019

    Data zakończenia: 15.02.2019

    Strona 3 z 4

    Poza tym gonią nas inne kraje. Widzimy duże zainteresowanie targami wśród przedsiębiorców z Europy Środkowo-Wschodniej. W tej chwili można powiedzieć, że się zbroją w nowoczesny sprzęt do produkcji okien, głównie używany, ale ich potencjał technologiczny rośnie i będą coraz częściej poszukiwać nowych maszyn oraz urządzeń. Bardzo często inwestując w rozwiązania z najwyższej półki. Nie mogą i nie chcą przespać czasu automatyzacji. Konkurencja więc jest blisko…

    – W Polsce choć inwestycje w automatyzację są widoczne to nadal nie każdy może się sobie na nie pozwolić…

    – W automatyzację i optymalizację procesów produkcyjnych inwestują głównie wielcy gracze, którzy są już oswojeni z wymaganiami z tym związanymi, angażują bardzo dobre zaplecze inżynierów. Tutaj nie liczba tych inwestycji robi wrażenie, ale wysoki poziom skomplikowania i zaawansowania. To jest ogólny problem polskiego przemysłu i w kwestii automatyzacji i robotyzacji mamy sporo do nadgonienia. Nie myślę tutaj o rynku np. niemieckim czy włoskim. Zostaliśmy w tyle za Czechami, Słowacją czy Węgrami. Z drugiej strony wśród producentów wciąż brakuje wiedzy na temat korzyści płynących z inwestycji w innowacje technologiczne i organizacyjne. Ogromny wpływ na zmianę myślenia ma jednak brak dostatecznej liczby wykwalifikowanych pracowników. To problem, z którymi boryka się większość producentów. Koszty produkcji rosną błyskawicznie, niewspółmiernie do ceny okien. Stąd konieczność inwestycji w poprawę konkurencyjności przedsiębiorstwa. Znaczenie łatwiej robić to teraz w czasach świetnej koniunktury na rynku i ogromnego popytu na stolarkę „Made in Poland”.

    – Przepisy budowlane i moda na energooszczędność to także koło napędowe branży….

    – Ważnym wyzwaniem jest termomodernizacja istniejących budynków. Rządowy projekt „Czyste powietrze” pozwala osobom fizycznym, po spełnieniu odpowiednich kryteriów, na wymianę z dopłatą m.in. okien i drzwi. Spodziewany efekt wprowadzenia dotacji, kredytów i ulg wspierających termomodernizację budownictwa to nie tylko poprawa jakości powietrza, lecz również pozytywny impuls dla funkcjonowania branży. Biorąc pod uwagę fakt, że program będzie realizowany aż do 2029 roku, można zakładać wzrost popytu na okna - wiele osób będzie chciało a część zostanie zmuszonych by docieplić swoje domy i zainwestować, z pomocą państwa, w energooszczędność. Warto dodać, że partner naszych targów Związek Polskie Okna i Drzwi POID był mocno zaangażowany w kształt ostatecznej wersji programu. Dedykowane systemy wsparcia stanowić będą dla inwestorów istotne narzędzia, umożliwiające im korzystanie z energooszczędnych wyrobów stolarki budowlanej. Jest to ważne szczególnie w świetle rosnących wymogów odnoście energooszczędności budownictwa (tzw. perspektywa 2021).Warto wspomnieć, że ponad 70 proc. mieszkań zostało wybudowanych przed 1988 r., można spodziewać się boomu remontów. To duża szansa, że nie cena będzie tutaj odgrywała decydującą rolę ale parametry. Polscy producenci będą mogli wykorzystać wreszcie dobrą koniunkturę na polskim rynku budowlanym.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Targi WinDoor-tech – niezależnie, ale w synergii z Budmą

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...