Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Budownictwo

  KALENDARZ

  ponad rok temu  14.01.2019, ~ Administrator   

  Miejsce: Poznań

  Data rozpoczęcia: 12.02.2019

  Data zakończenia: 15.02.2019

  Strona 1 z 4

  Podczas targów WinDoor-tech w Poznaniu w jednym czasie i miejscu spotykają się producenci i dystrybutorzy maszyn i komponentów do produkcji okien, drzwi, bram i systemów fasadowych oraz projektanci i przedstawiciele środowisk naukowych. To tutaj prezentowane są technologie przyszłości i premiery światowych marek. To właśnie w hali nr 8 swoje stoisko będzie miała redakcja „Lakiernictwa Przemysłowego”. Zapraszamy w dniach 12-15 lutego.

  Branża stolarki okiennej to jeden z najbardziej konkurencyjnych sektorów polskiej gospodarki. Na krajowym rynku działa już ponad dwa tysiące producentów okien, którzy stale kreują nowe trendy zaskakując nie tylko nowymi rozwiązaniami designerskimi, ale przede wszystkim technologicznymi. Wystawcy Windoor-tech muszą tym wyzwaniom sprostać. Ich oferta prezentowana na targach nie tylko musi podążać za fantazją producentów okien, ale wpływać na optymalizację kosztów i automatyzację, a co za tym idzie, efektywność produkcji.

  WinDoor-tech daje polskim oraz zagranicznym firmom możliwość zaprezentowania coraz bardziej wydajnych i energooszczędnych technologii i przekonania do nich producentów stolarki otworowej wystawiających się w tym samym czasie na targach Budma. Najbliższe edycje obu imprez odbędą się 12-15 lutego 2019 r., tradycyjnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

  – Poprzednie edycje WinDoor-tech pokazały nam, że pomysł wyłonienia specjalnej strefy wystawienniczej dla sektora branży otworowej i zorganizowania niezależnych targów w synergii z Budmą, był jak najbardziej trafiony – mówi Mateusz Szymczak, dyrektor targów WinDoor-tech. –  WinDoor-tech to obecnie jedyne w Polsce spotkanie dla profesjonalistów tej stale rozwijającej się branży. Szczególnie duże zainteresowanie wśród zwiedzających wzbudzają rynkowe premiery, które z dumą prezentują na swoich stoiskach wystawcy. Producenci muszą dziś sprostać wyjątkowo surowym normom technicznym – targi pozwalają zmierzyć się z konkurencją a także zdobyć międzynarodowe rynki. Polskie firmy są coraz bardziej liczącym się eksporterem stolarki budowlanej. Produkcja stolarki rośnie od pięciu lat, a okna i drzwi „made in Poland” są montowane w domach, biurach czy szkołach w ponad 120 krajach.

  Więcej na www.windoortech.pl.

  Rozmowa z Mateuszem Szymczakiem, dyrektorem targów WinDoor-tech

  – Czy zbliżające się Targi WinDoor-tech odzwierciedlają wyjątkowo dobrą kondycję polskiej stolarki?

  – WinDoor-tech jest lustrzanym odbiciem sytuacji w branży i bardzo nas –grupę MTP –jako organizatorów to cieszy. Jako targi jesteśmy częścią tego sukcesu. Kolejny rok z rzędu, polska stolarka jest liderem eksportu w Europie z ogromnym potencjałem rozwoju również na rynkach pozaunijnych. Kiedy już w czerwcu odnotowaliśmy praktycznie brak wolnych powierzchni wystawienniczych, wiedzieliśmy, że jest dobrze i że pomysł wyłonienia niezależnego wydarzenia stricte technologicznego dla sektora branży otworowej był jak najbardziej trafiony. Organizacja targów wspólnie z Budmą daje efekt synergii. W jednym miejscu i czasie swoją ofertę prezentują firmy zajmujące się produkcją stolarki budowlanej oraz dostawcy najnowszych technologii i systemów będący światowymi liderami w tym segmencie. W efekcie, wraz ze wzrostem skali działalności producentów okien, drzwi i bram, rośnie też znaczenie działających na ich rzecz dostawców. Na WinDoor-tech obie strony tego biznesu mają szansę się spotkać lub dopiero nawiązać kontakty, wymienić się opiniami i spostrzeżeniami, ponegocjować, ale też podpatrzyć co dzieje się u konkurencji. Nasi wystawcy potwierdzają, że targi to element tego biznesu i dobre miejsce na wymianę myśli, poznanie wzajemnych potrzeb i oczekiwań. Firmy oferujące technologię do produkcji okien i drzwi, dziś są w stanie spełnić nawet najbardziej niekonwencjonalne wymagania. Tak naprawdę, to oni wyznaczają trendy i kierunki rozwoju a także design, który w najbliższych latach zagości w naszej przestrzeni.

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Targi WinDoor-tech – niezależnie, ale w synergii z Budmą

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony