• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2022 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  ponad rok temu  10.07.2020, ~ Administrator   

  Po intensywnych dyskusjach zdecydowano: targi parts2clean i SurfaceTechnology Germany, które zaplanowano na październik w Stuttgarcie (Niemcy), nie odbędą się w tym roku. Oba wydarzenia powrócą do swojego stałego cyklu wystawienniczego.

  Niepewność spowodowana pandemią koronawirusa, rygorystyczne przepisy dotyczące higieny oraz ograniczenia w podróżach międzynarodowych doprowadziły do ​​sytuacji, w której SurfaceTechnology Germany i parts2clean, zaplanowane na 27–29 października, zostały odwołane. Decyzję podjął organizator w ścisłej współpracy z radami programowymi ds. targów.

  – Walczyliśmy o oba targi, ale ostatecznie nie ma alternatywy dla ich odwołania – mówi Olaf Daebler, globalny dyrektor SurfaceTechnology Germany i parts2clean w zespole Deutsche Messe AG. – W obecnych okolicznościach nie byłoby możliwe zorganizowanie dwóch targów w Stuttgarcie w październiku. Teraz zainwestujemy całą naszą energię w ponowne uruchomienie parts2clean w październiku 2021 r. i SurfaceTechnology Germany w czerwcu 2022 r. Po przezwyciężeniu obecnej sytuacji oba wydarzenia będą potrzebne bardziej niż kiedykolwiek.

  W licznych rozmowach z firmami i stowarzyszeniami w ostatnich tygodniach kształtował się coraz wyraźniejszy obraz: z powodu kryzysu gospodarczego, gdy niektóre firmy walczą o przetrwanie, ważne są obecnie inne tematy niż uczestnictwo w targach. Jednak kwestia zdrowia i ochrony przed infekcją jest nadrzędna. Z przyczyn biznesowych lub prywatnych – znaczna część osób minimalizuje koszty podróży i kontaktu. Szczególnie międzynarodowe podróże są trudniejsze. Ponadto reżimy higieniczne i wytyczne państwowe dotyczące organizacji targów znacząco wpłynęłyby na przebieg wydarzeń. Na przykład w Badenii-Wirtembergii na jedną osobę musi przypadać 10 metrów kwadratowych w każdej hali wystawienniczej.

  Ankieta przeprowadzona wśród odwiedzających poprzednią edycję targów dała znać o skali anulowania. Według tego badania około 60 procent wcześniejszych odwiedzających SurfaceTechnology Germany wykluczyło lub przynajmniej zakwestionowało wizytę w obecnych okolicznościach. W przypadku parts2clean liczba ta jest jeszcze wyższa i wynosi 65 procent. Wpływ pandemii na organizację targów, obawa przed możliwym zarażeniem i ograniczone możliwości podróży, to główne powody sceptycyzmu odwiedzających.

  SurfaceTechnology Germany – Międzynarodowe Targi Technologii Powierzchni były pierwotnie zaplanowane na czerwiec 2020 r. i później przełożone na tę jesień. Branża technologii powierzchni spotka się ponownie w Stuttgarcie na SurfaceTechnology Germany w dniach 21–23 czerwca 2022 r.
  Natomiast parts2clean – Międzynarodowe Targi Czyszczenia i Obróbki Powierzchni to coroczne wydarzenie. Zatem następna edycja to 5–7 października 2021 r.

  Wystawcy, którzy zadeklarowali udział w targach, jak i odwiedzający, którzy już kupili bilet, zostaną poinformowani co do dalszych kroków. Informacje będą także wkrótce dostępne na stronach internetowych targów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony