• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.04 - 31.07 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  miesiąc temu  21.06.2021, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Zbliżająca się edycja targów ITM INDUSTRY EUROPE będzie inna niż dotychczasowe. Rzeczywistość jaka towarzyszy światu od ponad roku wpłynęła na zmianę formuły tego najważniejszego spotkania branży przemysłowej. Szykuje się wiele nowości, które z impetem wprowadzają targi w erę cyfrową. Jednocześnie nie zabraknie sprawdzonych rozwiązań wyczekiwanych od miesięcy przez wystawców i zwiedzających.

  Tegorocznej ekspozycji ITM INDUSTRY EUROPE towarzyszyć będzie nie tylko ciekawy program wydarzeń, ale także nowa formuła łącząca tradycyjne targi z koncepcją wirtualnych spotkań.

  Przez ostatnie miesiące epidemia o globalnym zasięgu mocno wpłynęła na otaczającą rzeczywistość. Bezpośrednie spotkania zostały w dużej mierze zastąpione przez komunikację online. Targi ITM INDUSTRY EUROPE dostosowały swoje działania do tych zmian.

  Rok wirtualnych działań dla przemysłu

  - Nie mogąc organizować targów a znając oczekiwania naszych wystawców i zwiedzających, skupiliśmy się na wydarzeniach online, które wpisywały się w aktualne potrzeby branży. Spotkaliśmy się w sieci już kilkukrotnie w ramach cyklu ITM_talks oraz stworzyliśmy INDUSTRYonline - platformę wirtualnych wydarzeń dla przemysłu – podsumowuje ostatnie miesiące Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

  Rozmowy ITM_talks prowadzone z nowoczesnego studia Grupy MTP były już czterokrotnie transmitowane na żywo. Do udziału zapraszano liderów przemysłu, biznesu i nauki, poruszano najgorętsze tematy w branży. W ciągu niemal roku udało się zgromadzić społeczność kilkuset osób, które z niecierpliwością czekają na kolejne odcinki cyklu.

  - Nasze aktywności w sieci spotkały się z bardzo życzliwym przyjęciem, co więcej zainspirowały nas i wystawców do kolejnego wyzwania, czyli do pokazów maszyn i robotów na żywo online. W ten sposób powstała idea projektu ITM_showroom pod nazwą „Automatyzacja i cyfryzacja dla każdego”. Wraz z naszymi wystawcami i partnerami: DMG MORI, KUKA, POLARIS ENGINEERING i SANDVIK COROMANT zorganizowaliśmy spotkanie online mające na celu popularyzację idei przemysłu 4.0 wśród średnich i małych przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce. Nie był to kolejny, klasyczny webinar, ale wydarzenie wypełnione fachową wiedzą i praktycznymi wskazówkami na przykładzie pracujących maszyn. Powodzenie tych projektów dało nam dodatkową energię do organizacji targów - mówi Anna Lemańska-Kramer.

  Optymistyczne prognozy dla branży

  Ostatnie analizy ekspertów są bardzo obiecujące. Polski przemysł już nie raz pokazywał, że jest mocny, ale najnowsze doniesienia zaskoczyły nawet ekonomistów. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego produkcja w marcu br. była o prawie 19 proc. wyższa niż rok wcześniej. To rekord wszech czasów. I choć trzeba pamiętać, że punktem odniesienia jest miesiąc, w którym rozpoczął się kryzys wywołany epidemią, to jednak wynik jest bardzo optymistyczny. Ekonomiści spodziewają się kolejnych „skoków” w następnych miesiącach. Według wstępnych danych, w stosunku do marca ubiegłego roku, wzrost produkcji sprzedanej (w cenach stałych) odnotowano w 27 (spośród 34) działach przemysłu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony